Ekransız dizüstü bilgisayar Spacetop’ın tanıtımı yapıldı

Ekransız dizüstü bilgisayar Spacetop’ın tanıtımı yapıldı

ABONE OL
19 Mayıs 2023, 19:17:04

Sıra Dışı Dizüstü Bilgisayar: Spacetop

Tel Aviv merkezli Sightful şirketi, sıra dışı bir dizüstü bilgisayar modeliyle karşımıza çıkıyor. Adını Spacetop koydukları bu bilgisayar, masaüstü ekranı yerine artırılmış gerçeklik gözlüğüyle çalışıyor.

Birçok klasik dizüstü bilgisayarla neredeyse aynı tasarım yapısına sahip olan Spacetop, alt bölümünde Touchpad, parmak izi tarayıcısı, klavye ve bağlantı noktalarıyla birlikte geliyor. Üst kısmında ise özel sensörlere ve gözlük için bir oyuk bulunuyor.

Kullanımı oldukça basit olan bu bilgisayarı kullanabilmek için öncelikle bilgisayarı açıp artırılmış gerçeklik gözlüğünü takmanız yeterli olacaktır. Karşınıza 100 inç büyüklüğünde sanal bir ekran gelecek ve masaüstü boyutunu kendinize göre ayarlayabileceksiniz. Ayrıca, Spacetop gizliliği ön planda tutuyor ve başka bir kişi ne yaptığınızı göremiyor.

Spacetop, Snapdragon 865 yonga seti ve Adreno 650 GPU gibi üstün özelliklerle donatılmıştır. Dahili depolama alanı 256 GB ve RAM kapasitesi de 8 GB’dır. Ağırlığı 1.5 kilogram olan bu ürün, 2000 Dolar fiyat etiketine sahip olup, sınırlı sayıdaki 1000 adet bilgisayarın satışı 31 Mayıs tarihinde başlayacak.

Spacetop, masaüstü ekranına gerek duymayan kullanıcılar için oldukça ilgi çekici bir bilgisayar olarak öne çıkıyor. Ürünün dünya genelinde popüler olması beklenmektedir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal