Elden Ring 20 milyondan fazla kopya sattı

Elden Ring 20 milyondan fazla kopya sattı

ABONE OL
16 Mayıs 2023, 00:10:41

Elden Ring, Yüksek Satış Performansı İle Dikkat Çekiyor

Son dönemde oyun dünyasının en popüler yapımlarından biri olan Elden Ring, yaklaşık bir yıldan biraz daha uzun bir süreye rağmen 20.5 milyon kopya satarak büyük bir başarıya imza attı. Bu rakam, bir ResetEra forum kullanıcısının yatırımcı raporlarına bakarak ortaya çıkardığı bilgilere göre gerçekleşti. Bandai Namco, bu başarıyı kutlarken, Elden Ring’in yüksek satış performansının önemini vurguluyor.

Elbette, satışlarının bir “geri çekilme” yaşayabileceği düşünülüyor; ancak birkaç milyon kopya daha satış yapması durumunda Elden Ring, God of War ve Grand Theft Auto V gibi oyunlarla birlikte tarihin en çok satan oyunları arasına girecek. Bu, oyunu oynayanlar için bir dönüm noktası anlamına geliyor.

FromSoftware’in yapımcılığını üstlendiği Elden Ring, stüdyo tarihinin en iyi açılışını yapan oyunlar arasında yer alıyor. Sadece 18 gün içinde 12 milyon kopya satmayı başaran oyun, Bandai Namco’nun beş gün içinde 4 milyon kopya satmasını öngördüğü bir başarı grafiği çiziyor.

Elden Ring’in satış performansı, FromSoftware’in Armored Core VI adındaki yeni oyunu için de beklentiyi artırıyor. Son on yılda ilk defa serinin yeni bir oyunu piyasaya sürülecek. Bu nedenle, Armored Core hayranları, Elden Ring’in satış başarısı ile birlikte yeni oyunun kalitesinin de yüksek olacağından emin olabilirler.

Eğer siz de Elden Ring ya da Armored Core VI ile ilgili düşüncelerinizi paylaşmak isterseniz, yorumlar kısmından bizlerle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal