Elden Ring Beyaz Ekran hatası çözümü

Elden Ring Beyaz Ekran hatası çözümü

ABONE OL
30 Nisan 2023, 23:36:04

Elden Ring Beyaz Ekran Problemi ve Çözüm Yöntemleri

Oyuncuların beğenisini kazanan yapımlardan Elden Ring hususunda beyaz ekran probleminin meydana gelmesi yaygın olarak görülen durumlardandır. Bu sorun, oyuncuların oyun keyfini bozabildiği gibi oyunun performansını da olumsuz etkileyebilir. Ancak, bu sorunun çözüme kavuşturulması için önerilerimiz bulunuyor.

Yüksek Performans Modu

Elden Ring, grafiklere dayalı bir oyun olduğundan dolayı, yüksek performans modunda çalıştırmanız mümkündür. Bu durumda, Windows sistem ekranına giderek Monitör seçeneğine, oradan da Grafikler seçeneğine giriniz. Sonrasında Elden Ring’in exe dosyasını çalıştırıp seçeneklere tıklayarak açılan menüden Yüksek Performans veya Belirli GPU yazan seçeneğe tıklayarak en performanslı kartı seçmek ve kaydetmek gerekiyor.

Sürücü Güncellemesi

Elden Ring beyaz ekran sorununun çözümü hususunda sürücü güncellemesini uygulamanızı öneriyoruz. Grafik kartı sürücüsünü güncellemek sorunu çözmek noktasında çoğu kez işe yaramakta olan bir yöntemdir. Grafik kartı sürücüleri doğru, stabil bir şekilde çalışma açısından önem arz etmektedir.

Uygulamaları Deaktif Hale Getirmek

Elden Ring oyununda performans sorunu varsa, Discord programı, antivirüs programı vb. programları devre dışı bırakabilir ve sorunu çözebilirsiniz. Bu sayede beyaz ekran problemini de böylece gidermiş olursunuz.

Oyunun Güncellenmesi

Elden Ring oyununun kendisinde meydana gelen bir problem nedeniyle beyaz ekran meydana geliyor olabilir. Bu durumda, Steam platformuna giriş yaptıktan sonra Kütüphane bölümünden Elden Ring’i seçin ve Güncellemeleri Kontrol Et yazısına tıklayarak oyununuz için çıkan bir güncelleme varsa uygulayabilirsiniz.

Sonuç olarak, Elden Ring beyaz ekran probleminin çözümü için yukarıda belirtilen yöntemleri uygulayabilirsiniz. Böylece sorunu kolayca giderebilir ve oyun keyfinizi tekrar yaşayabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal