Electronic Arts iş gücünde kesintiye gidiyor

Electronic Arts iş gücünde kesintiye gidiyor

ABONE OL
03 Nisan 2023, 03:31:24

Electronic Arts, yeniden yapılandırmaya giderek iş gücünde yüzde 6 oranında bir kesintiye gitmeye hazırlanıyor. Şirketin CEO’su Andrew Wilson, resmi blogunda yatırım stratejisinin yeniden değerlendirmeye alınması ve ofis alanlarının azaltılmasına yönelik kararlar nedeniyle böyle bir adım atılacağı belirtildi. Wilson, çalışanlara başka projelere geçiş imkanı sunacaklarını da vurguladı.

Electonic Arts’ın portföyünde popüler oyunlar bulunuyor; ancak şirket kısa bir süre önce Apex Legends Mobile’ın fişini çekti. Bu tarz kararlar, oyun devinin maliyetleri kısma çabasında olduğunu gösteriyor. Şirketin toplam çalışan sayısı, 2022 verilerine göre 13 bin civarında ve bu da yaklaşık 780 kişinin işine son verileceği anlamına geliyor.

Electronic Arts’ın işten çıkaracağı bazı çalışanlara bilgi vermeye başladığı ve sürecin tamamlanmasının önümüzdeki mali yılın başlarını bulabileceği belirtiliyor. Öte yandan, Wilson’ın açıklamasında şirketin önceliklerini yeniden belirlediği, stratejik kararlar alarak portföylerine daha fazla odaklandıkları ve gayrimenkul ayak izlerini gözden geçirdikleri de ifade ediliyor.

Electronic Arts, kendini daha iyi bir konuma getirmek için bu kararları aldı ve iş gücünde yapılan kesintiler, şirketin yeni hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacak. Yapılan yeniden yapılanmalar, şirketin gelecek için daha güçlü bir yapıya kavuşmasını sağlayacak.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments