Elon Musk Dogecoin nedeniyle dava edildi

Elon Musk Dogecoin nedeniyle dava edildi

ABONE OL
02 Haziran 2023, 21:41:36

Elon Musk, son zamanlarda Dogecoin hakkında yaptığı açıklamalar ve eylemleri ile sık sık gündeme geliyor. Musk, sosyal medya platformları üzerinden yaptığı paylaşımlar ile Dogecoin’in fiyatında ani artışlar yaşanmasına neden oluyor. Ancak, son zamanlarda ortaya atılan iddialara göre, Musk’ın bu hareketleri içeriden bilgi ticareti yaparak ve Dogecoin fiyatını manipüle ederek gerçekleştirdiği iddia ediliyor.

Musk’ın Dogecoin’i pompalamak için sosyal medyadaki popüler figürleri kullandığı ve hatta bu figürlere para ödediği bile iddialar arasında yer alıyor. Söz konusu iddialar, yatırımcılar tarafından yapılan bir dava sonucunda ortaya çıktı ve bu dava, Elon Musk’a karşı açılan üçüncü dava dosyası olarak biliniyor.

Dava dosyasına göre, Musk’ın Twitter logosunu Dogecoin’in logosuyla değiştirmesi sonrasında Nisan ayında yaklaşık 124 milyon dolar değerinde Dogecoin sattığı ve bu işlemin Dogecoin’in fiyatında yüzde 30’luk bir artışa neden olduğu iddia ediliyor. Bunun yanı sıra, Musk’ın Dogecoin fiyatını kasıtlı olarak yüzde 36 binin üzerinde artırdığı ve ardından düşmesine izin verdiği de iddialar arasında yer alıyor. Bu iddiaların doğru olması halinde, Musk’ın Dogecoin fiyatını manipüle etmekle suçlandığı ve yatırımcıları dolandırmakla suçlandığı anlaşılıyor.

Elon Musk, son dönemlerde Dogecoin fiyatının artmasında önemli bir etkiye sahip olsa da, bu etkiyi sağlamak için içeriden bilgi ticareti yapmak ve Dogecoin fiyatını manipüle etmek gibi yasa dışı davranışlar sergilemiş olması büyük bir suçlama olarak karşımıza çıkıyor. Umarız bu iddiaların doğru olmadığı ortaya çıkar ve herkes için sürdürülebilir, adil bir kripto para ekosistemi oluşur.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments