Elon Musk Twitter CEO’luğunu yakında bırakacak

Elon Musk Twitter CEO’luğunu yakında bırakacak

ABONE OL
13 Mayıs 2023, 15:29:07

Elon Musk, Twitter CEO’luğunu bırakma sözünü yerine getirmeye hazırlanıyor. Eksantrik milyarder, yeni CEO’nun yaklaşık 6 hafta içinde göreve başlayacağını açıkladı. Yeni CEO’nun kim olduğu henüz açıklanmadı, ancak görevi bir kadın üstlenecek. Musk, yönetim kurulu başkanı ve teknoloji şefliği görevlerine devam edeceğini ve ürün, yazılım ve sistem operasyonlarını yöneteceğini belirtti.

The Wall Street Journal’da çıkan bir haberde, NBCUniversal’ın reklam şefi Linda Yaccarino’nun Twitter CEO’luğu için en güçlü aday olduğu iddia edildi. Yaccarino, Musk ile pek çok koşulda anlaştı ve reklamın etkinliğini ölçmek için daha iyi yollar bulmayı savunuyor. İkili daha önce reklam sektörüyle ilgili etkinliklerde bir arada boy göstermiş ve Yaccarino, Periscope’u geri getirme fikrini yeniden ele almıştı. NBCUniversal ile Twitter arasında önemli iş birlikleri bulunuyor.

Elon Musk, Twitter CEO’luğu için yaptığı ankette, görevi bırakıp bırakmaması konusunda kullanıcıların fikrini almıştı. Musk, Twitter’ın sahibi olduğu için yazılım ve sunucu ekipleriyle ilgileneceğini belirtti. Bu değişim, Twitter’ın geleceği için önemli bir adım olabilir ve yeni CEO’nun hangi değişiklikleri yapacağı merakla bekleniyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal