Elon Musk: Uzaktan çalışmak saçmalık

Elon Musk: Uzaktan çalışmak saçmalık

ABONE OL
18 Mayıs 2023, 06:54:36

Elon Musk’tan Uzaktan Çalışma Eleştirisi: “Ahlaken Yanlış”

2022’nin haziran ayında Tesla’da “ofise dönüş” politikasını ilan eden Elon Musk, uzaktan çalışmanın “saçmalık” ve “ahlaken yanlış” olduğunu dile getirdi. Musk’a göre, uzaktan çalışmak evde çalışamayanlar için adil olmayan bir durum yaratıyor.

Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra uzaktan çalışmayı yasakladı. Uzaktan çalışma karşıtı tutumunu sık sık dile getiren milyarder, son röportajında uzaktan çalışmanın “üretkenlik karşıtı” olduğunu savundu. İnsanların yüz yüze olduklarında daha üretken olabileceğine inandığını belirten Musk, çalışanlarına haftada en az 40 saati ofiste geçirmeleri zorunlu kıldı.

Pandemi öncesinde Tesla’da uzaktan çalışmaya sıcak bakan bir tutum sergileniyordu. Ancak pandemi sonrasında uzaktan çalışmaya karşı sert bir tavır alan Musk, Tesla’da uzaktan çalışma politikasına son verdi. Bu karar, çalışanlar arasında büyük tepkilere neden oldu.

Musk, Twitter’ın kontrolünü ele aldıktan sonra da aynı katı politikayı uygulamaya devam etti. Çalışanların neredeyse dörtte üçünün işine son veren Musk, uzaktan çalışma konusunda sert ifadeler kullanmaya devam etti.

Restoran kuryeleri veya inşaat işçileri gibi evlerinde çalışamayanların ofis çalışanlarından daha ayrıcalıklı olmadığını dile getiren Musk, evden çalışma kararının “berbat” ve “ahlaki bir sorun” olduğunu savunuyor. Her gün ofise gelmek zorunlu, aksi takdirde Tesla, SpaceX ve Twitter gibi şirketlerde çalışma imkanı bulunmuyor.

Sonuç olarak, Elon Musk, uzaktan çalışmanın üretkenliği azalttığına ve adil bir durum yaratmadığına inanıyor. Şirketlerinde çalışanların, verimli olmak için yüz yüze çalışmaya devam etmeleri gerektiğini savunuyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal