En ilgi çekici 10 yenilik

En ilgi çekici 10 yenilik

ABONE OL
15 Temmuz 2023, 05:09:06

iOS 17 için Yeni Özellikler: iPhone İçin İlk “Public Beta” Sürümü Yayınlandı

Apple, iOS 17 için ilk “public beta” sürümünü çarşamba akşamı yayınladı. Bu güncelleme ile birlikte birçok yenilik ve geliştirme getirildi. Biz de elimizde bulunan iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Plus test cihazlarına iOS 17 Public Beta’yı yükledik ve önemli değişiklikleri sizler için inceledik.

Yeni Public Beta’yı yüklemek oldukça kolay. Apple, beta sürümlerini yükleme yöntemlerini basitleştirdi. Artık bir profil dosyası indirmek gerekmiyor, yalnızca Beta Software Program web sitesinde Apple kimliğinizle kayıt olmanız yeterli. Sonrasında telefonunuzun Yazılım Güncelleme bölümünde iOS 17 Public Beta’yı göreceksiniz. Bu adımları takip ederek en son beta sürümünü kurabilirsiniz.

İşte iOS 17 ön inceleme videosunda öne çıkan yenilikler:

1. Siri’ye Yeni Seslenme Yöntemi: Apple, iOS 17 ile birlikte kullanıcıların “Hey Siri!” yerine “Siri!” diye seslenmelerinin sanal asistanı çağırmak için yeterli olacağını belirtmişti. Ancak bu özellik henüz Türkçe dilini desteklemiyor gibi görünüyor. İlerleyen public beta sürümlerine ve final sürüme bakıp bu konuda daha fazla bilgi paylaşacağız.

2. FaceTime’da Video Mesaj Özelliği: FaceTime, iOS güncellemeleriyle birlikte sürekli olarak yenilikler kazanıyor. iOS 17 ile birlikte gelen önemli bir yenilik ise video mesaj özelliği. Birini FaceTime üzerinden aradığınızda ve o kişi yanıt vermezse, artık ona bir görüntülü mesaj bırakabilirsiniz. Çektiğiniz videoyu ön izleyebilir ve isterseniz yeni bir video çekebilirsiniz. Ayrıca FaceTime’da kullanabileceğiniz çeşitli animasyonlar da dikkat çeken bir başka yenilik.

3. Etkileşimli Araç Takımları: iOS 15 ile birlikte iPhone’larda Ana ekranda araç takımları özelliği tanıtılmıştı. iOS 17 ile birlikte araç takımları daha da etkileşimli hâle geliyor. Örneğin Müzik uygulaması bileşeninden çalan parçayı duraklatıp devam ettirebilir veya Anımsatıcılar araç takımı içinden yaptığınız işleri tamamlanmış olarak işaretleyebilirsiniz. Üçüncü taraf uygulamaların da bu özelliği kullanarak daha kullanışlı sonuçlar sunması bekleniyor.

4. Daha Pratik AirDrop Özelliği: iOS 17 ile birlikte AirDrop özelliği daha da pratik hâle geliyor. Dosya transferi için cihazların üst kısımlarını birbirine temas ettirmek veya cihazları yakınlaştırmak yeterli olacak. Bu şekilde

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal