En İyi (Ücretsiz) Virüs Temizleme Programı (2023)

En İyi (Ücretsiz) Virüs Temizleme Programı (2023)

ABONE OL
28 Nisan 2023, 16:28:45

En iyi (ücretsiz) virüs temizleme programı, bilgisayarınızı zararlı yazılımlardan korumak için önemlidir. 2023 yılı için önerdiğimiz programlar arasında, güvenilirliği ve etkinliği ile öne çıkan AVG AntiVirus FREE, Avast Free Antivirus ve Malwarebytes Anti-Malware yer almaktadır. Bu programlar, gerçek zamanlı koruma, kötü amaçlı yazılım taraması ve tehlikeli siteleri engelleyen özellikleri içerir ve bilgisayarınızın performansını etkilemeden çalışır. Ücretsiz olduğu için herkesin kullanımına uygun olan bu programlar, güvenli bir bilgisayar ortamı sağlamak ve verilerinizi korumak için ideal seçeneklerdir.

İnternette tur atarken, oyun oynarken ya da herhangi bir program indirdiğimizde, virüs programlarının kullanılması gerektiği konusunda hiçbir şüphe yoktur. Bu nedenle, en iyi virüs programlarını size açıklıyoruz; kimi seçeceğinize karar verin ve hemen kullanmaya başlayın.

Antivirüs yazılımlarında, bazıları kullanıcılara ücretsiz araç çubukları ya da tarayıcı uzantıları yüklemeye çalışırlar. Ancak, bu özellikle iyi bir fikir değildir. Tarayıcı araç çubukları genellikle yalnızca tarama işleminizi yavaşlatırken, bilgilerinizi toplar ve satmak için kullanır. Antivirüs tarayıcı uzantılarına gerek yoktur.

Virüs temizleme programı için, sıraladığımız aşağıdaki uygulamaları indirin ve yüklediğinizde inceleyin. Sık sık güncelleştirin.

En iyi virüs temizleme programı hangisi sorusuna cevap vermeden önce, aşağıdaki ücretsiz antivirüs programlarını inceleyelim.

1. Avira (Windows, Mac)

Kolay kullanımı ve sağlam performansı ile Avira, antivirüs programları arasındaki en iyi seçimlerden biridir. AV-Comparatives tarafından yapılan en son virüs temizleme testlerinde, pro sürümde %99.9 koruma oranı elde edildi.

Zamanlama seçenekleri oldukça sezgiseldir. Hafta boyunca çalışan bir dizi tarama oluşturabilirsiniz. Zamanlama seçenekleri arasında günlük hızlı tarama ve haftalık tam tarama yapılandırması yer almaktadır. Gerçek zamanlı koruma ile herhangi bir tehlikeyi anında önler.

2. Bitdefender (Windows)

Pro sürümü %99.9 koruma oranı olan Bitdefender, ücretsiz antivirüs programları arasında en iyi olanlardan biridir. Anti-phishing ve anti-fraud özellikleriyle korumanızı daha da güçlendirir.

Sade arayüzü diğer antivirüs programlarından farklıdır. Otomasyon aktif olarak yönetmeniz gerektiğiniz anlamına gelmez. Bazı virüs temizleme programları, hafif olmaları için sistem kaynakları üzerinde tasarlanır. Bitdefender, solucan, kötü amaçlı yazılım, reklam yazılımı, spam ve trojan gibi farklı tehditlerle ilgilenebilecek kadar etkileyici bir antivirüs ve anti-malware ürün gamına sahiptir.

3. Avast (Windows, Mac)

%99.6 korumasıyla Avast, akıllı kaynak kullanımı ve basit arayüzüyle birçok kullanıcı için yine iyi

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal