Evernote iş gücünü küçültüp Avrupa’ya taşınıyor

Evernote iş gücünü küçültüp Avrupa’ya taşınıyor

ABONE OL
10 Temmuz 2023, 13:30:56

Evernote: Geçmişine bir bakış

Evernote, iş gücünde yaşanan kesintilerle gündemde olan bir teknoloji platformudur. Milano merkezli geliştirici Bending Spoons, geçtiğimiz yılın kasım ayında Evernote’u satın alarak, ABD ve Şili’deki çalışanların çoğunu işten çıkardı. Şu anda, Bending Spoons platformun operasyonunu Avrupa’ya taşımaya hazırlanıyor.

Evernote’u Bekleyen Değişimler

Evernote, geçtiğimiz aylarda 129 pozisyonu kapatma kararı aldı. Bu kararın nedeni, uygulamanın uzun süredir kar etmemesiydi. Henüz kaç kişinin bu karardan etkilendiği bilinmiyor, ancak LinkedIn’de bazı yazılım mühendislerinin görevlerinden ayrıldıkları görülüyor.

Bending Spoons CEO’su Luca Ferrari, konuyla ilgili olarak “Evernote için iddialı planlarımız var. Avrupa’da yerleşik, büyüyen ve işlerine adamış bir ekip, platformun kontrolünü ele alacak. Bu ekip, Bending Spoons’taki 400’den fazla çalışanın uzmanlığından ve deneyiminden faydalanarak Evernote üzerinde çalışacak” açıklamasında bulundu.

Evernote’un Mevcut Durumu

Evernote, eski günlerinden oldukça uzakta. İleriye dönük olarak Notion ve Obsidian gibi rakip şirketlerin varlığı göz önüne alındığında, Evernote’un başarısının nasıl olacağı belirsizliğini koruyor. Zamanında 1 milyar dolarlık bir değeri olan platform, artık zorlu bir rekabetle karşı karşıya.

Luca Ferrari, işten çıkarılan çalışanlara 16 haftalık maaş verileceğini, performans bonuslarının ödeneceğini ve sağlık sigortalarının bir yıl boyunca devam edeceğini belirtti. Bu adım, işten çıkarılan çalışanların maddi açıdan desteklenmesini ve olumsuz etkilerin en aza indirilmesini amaçlamaktadır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments