Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Evlilik Kredisi Veren Bankalar

ABONE OL
11 Mayıs 2023, 17:20:43

Evlilik kredisi veren bankalar, evlenmek isteyen çiftlere destek sağlamak için özel olarak tasarlanmış kredi seçeneklerini sunar. Evlenmek için gerekli masrafların karşılanmasına yardımcı olan evlilik kredileri, düşük faiz oranları ve uzun vade seçenekleri ile avantajlı bir seçenek sunar. Peki, Türkiye’de evlilik kredisi veren bankalar hangileri? Türkiye’nin önde gelen bankaları arasında yer alan Garanti BBVA, Akbank, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Halkbank ve Ziraat Bankası, evlilik kredisi veren bankalar arasında öne çıkarlar. Siz de evlenmek için ihtiyaç duyduğunuz finansal desteği sağlamak için bu bankaların sunduğu evlilik kredisi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Maliyetlerin artmasıyla birlikte evlilik de zor bir hale geldi. Ancak, evlenmek isteyenler evlilik kredisi veren bankalar üzerinden kredi ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar. Bu bankalar;

Akbank Evlilik Kredisi

Akbank, yeni evlenecek çiftlere düşük faizli kredi sunuyor. Kredi faiz oranı %2,88 ve krediler 36 ay vade üzerinden veriliyor. Kredi masrafı da istenmiyor ve başvuru için şubeleri ziyaret yeterli. İstenen belgeler ise nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve son 3 ayın faturalarıdır.

Burgan Bank Evlilik Kredisi

Burgan Bank, kişiye özel kredi fırsatları sunuyor. Faiz oranları bütçenizi sarsmayacak şekilde ayarlandı ve vade süreleri de esnek. Bu sayede evlenen çiftler, kredi ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilecekler.

Türkiye Finans Evlilik Kredisi

Türkiye Finans, yeni yuva kurmak isteyen çiftler için faizsiz finansman sunan bir bankadır. Kredi başvurusu için şubeleri ziyaret etmeniz yeterli. Ancak, kredide %2,54 kar payı isteniyor. İstenen belgeler ise nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve son 3 ayın faturalarıdır.

Yapı Kredi Evlilik Kredisi

Yapı Kredi, düğün kredisi için % 2,72 faiz oranlarından kredi desteği sunmaya devam ediyor. Kredi başvurusu için SMS ile C kimlik numarası, atlık gelir bilgisi yazarak 4411‘e mesaj göndermeniz yeterli.

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi

Ziraat Bankası, bireysel ihtiyaçlarınız ile beraber düğün için kullanacağınız kredi türüdür. Uygun faizlerle sunulan kredi, devlet destekli çeyiz hesabından da yararlanmanızı sağlar. Çeyiz hesabında birikiminiz devlet tarafından karşılanır. İstenen belgeler ise nüfus cüzdanı beyanı ve maaş bordrosudur.

Albaraka Evlilik Kredisi

Albaraka, düğün organizasyonları için verdiği kredi için %3,30 kar payı oranı belirledi. Krediler 36 ay vade ile veriliyor ve her 5.000 TL için 25 TL tahsis ücreti talep ediliyor. Başvuru için istenen belgeler ise nüfus cüzdanı, maaş bordrosu ve son 3 ayın faturalarıdır.

Evleneceklere Devlet Desteği

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, evlenmek isteyenlere faizsiz evlilik kredisi veriyor. Kredi miktarı 10.000 TL’ye kadar çıkabiliyor ve ödemeler 1 yıl ertelenebiliyor. Eğer evliliğinizin ilk senesinde çocuğunuz olursa, kredi ödemelerini 1 yıl daha erteleme hakkına sahip olabilirsiniz. Devlet destekli evlilik ödeneği tutarları ise 7.500 TL olarak belirlendi.

Başvurular için, çeyiz hesabı açtırmanız gerekmektedir. Her ay belirtilen oranlarda hesabınıza para yatırarak birikim yapabilirsiniz. Birikimlerinizin %’ine kadar devlet desteği alabilirsiniz. Evlilik tarihinden önce en az 3 yıl birikim yapan vatandaşlar bu desteği alabilirler. Ancak, yaş sınırı 27 olarak hesaplandı. Aylık düzenli ödemelerinizi aksatmamanız gerekiyor. Aylık en az yatırmanız gereken tutar ise 125 TL olarak belirlendi.

The post Evlilik Kredisi Veren Bankalar appeared first on technodoc.com.tr.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal