Facebook Messenger Apple Watch’a veda ediyor

Facebook Messenger Apple Watch’a veda ediyor

ABONE OL
13 Mayıs 2023, 07:24:48

Apple Watch sahipleri için önemli bir haber var: Meta (eski adıyla Facebook), Facebook Messenger Apple Watch uygulamasının fişini çekiyor. Bu karar, uygulamanın 31 Mayıs’tan sonra kullanımdan kaldırılacağı şeklinde açıklandı. Ancak, kullanıcılar saatlerinde Facebook Messenger bildirimlerini görmeye devam edecek. Gelen mesajlara saat üzerinden yanıt vermek mümkün olacak fakat uygulama artık kullanılamayacak.

Facebook Messenger Apple Watch uygulaması, 2015 yılında duyuruldu. Uygulama ile kullanıcılar ses kaydı ve çıkartma gibi akıllı saatlere uygun yanıtlar gönderebiliyordu. Böylelikle kullanıcılar hızlı bir şekilde belli yanıtlar verebiliyor ve iPhone’larına ulaşmadan mesajları okuyabiliyordu.

Meta’nın bu kararında birkaç faktör etkili oldu. Öncelikle, sınırlı etkileşim uygulamanın çekiciliğini azalttı. Buna ek olarak, Meta’nın maliyet kesintisi için yeniden yapılanmaya gittiği ve çok önemli olmayan projelerden vazgeçildiği belirtildi. Bu doğrultuda, Facebook Messenger Apple Watch uygulaması da Meta için önemli olmayan projeler arasında yer alıyor gibi görünüyor.

Uygulamanın kapatılması, Apple Watch kullanıcıları için önemli değil çünkü Meta, Facebook Messenger kullanıcılarına iPhone, masaüstü ve web uygulamalarını önerdi. Bu nedenle, Facebook Messenger Apple Watch uygulamasının kapatılmasının kullanıcılara herhangi bir olumsuz etkisi olmayacak.

Sonuç olarak, Meta, Facebook Messenger Apple Watch uygulamasını kapatıyor. Bu kararın, Meta’nın maliyet kesintisi için yeniden yapılanmaya gitmesi ve uygulamanın sınırlı etkileşimi nedeniyle alındığı düşünülüyor. Ancak, kullanıcılar saatlerinde Facebook Messenger bildirimlerini görmeye devam edecek. Uygulama artık kullanılamayacak fakat Meta, Facebook Messenger kullanıcılarına iPhone, masaüstü ve web uygulamalarını öneriyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal