Facebook Messenger’a AI çıkartmaları geliyor

Facebook Messenger’a AI çıkartmaları geliyor

ABONE OL
09 Haziran 2023, 11:46:39

Facebook Messenger’a Yapay Zeka Tabanlı Özellikler Eklendi

Facebook, Messenger uygulamasına yapay zekâ tabanlı özellikler ekledi. Yapay zekâ tarafından oluşturulan çıkartmalar, kullanıcıların metin istemlerine göre oluşturulacak. Şirketin başkan yardımcısı Ahmad Al-Dahle, bu özellik sayesinde kullanıcıların kendilerini ifade etme, kültürel temsiller ve trend-alaka düzeyleri için sonsuz sayıda seçeneğe sahip olacaklarını açıkladı.

Yapay zekâ tarafından desteklenen araçlar, Facebook Messenger ve WhatsApp’ta metin içeren “deneyimler” de dahil olmak üzere şirketin ürünlerinde kullanılmaya başlandı. Zuckerberg, Meta’nın “AI deneyimini milyarlarca insana ulaştırmak” istediğini ve WhatsApp, Facebook Messenger, Facebook ve Instagram’da üretken yapay zekâ özelliklerini başlatma hedefini yineledi.

Meta, istenilen herhangi bir görüntüyü istenen şekilde dönüştürecek yapay zekâ modelleri üstünde de çalışıyor. Resmin görüntü oranını değiştirme veya bir köpek resmini bir tabloya dönüştürme gibi işlemler bu özellik sayesinde mümkün hale gelecek.

Yapay zekâ, Facebook Messenger ve WhatsApp’a eklenen özellikler arasında sadece bir başlangıç olacak. Şirket, sosyal uygulamalarına yapay zeka tabanlı özellikler ekleme konusunda da yeni adımlar atmaya devam edecektir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal