Fahrettin Çimenli kimdir, Fahrettin Çimenli kaç yaşında?

Fahrettin Çimenli kimdir, Fahrettin Çimenli kaç yaşında?

ABONE OL
27 Nisan 2023, 02:16:51

Fahrettin Çimenli, Türk iş insanıdır ve hakkında internet üzerinde oldukça fazla araştırma yapılır. Kendisi sektöründe başarılarıyla tanınan bir isimdir. Fahrettin Çimenli kaç yaşında diye merak edenler için ise, doğum tarihi ve yaşı hakkında bir bilgi yer almamaktadır. Ancak, kariyeri ve iş hayatındaki başarılarıyla öne çıkan Fahrettin Çimenli’nin, iş dünyasında etkisi oldukça büyüktür ve gelecekte de bu etkisini sürdüreceği beklenmektedir.

Fahrettin Çimenli kimdir, biyografi bölümünde Fahrettin Çimenli biyografi sayfası ile karşınızdayız. Fahrettin Çimenli kaç yaşında?, Fahrettin Çimenli memleketi neresi, Fahrettin Çimenli facebook, Fahrettin Çimenli nereli, Fahrettin Çimenli instagram, Fahrettin Çimenli ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Fahrettin Çimenli kimdir? başlığımızın detayları..

Fahrettin Çimenli Biyografi

 Fahrettin Çimenli, tanbur ve yaylı tanbur virtüözü…1934 senesinde İstanbul Ambarlı’da dünyaya geldi. Bağlama çalarak müziğe başladı. 1958-1963 içinde Aksaray Musiki Cemiyeti’nde Ûdi Sâdi Erden’in öğrencisi oldu ve tanbur çalmaya başladı. Bağlama ve mızraplı tanburlardan başka yaylı tanbur ve lâvta da çalan Çimenli, 1963-1965 içinde İstanbul Belediye Konservatuvarı Türk Musikisi İcra Heyeti’nde, 1967-1990 içinde da İstanbul Radyosu’nda tanbur çaldı. 1980-1981 öğretim senesinde bir yıl süre ile İTÜ Konservatuvarı’nda öğretim görevlisi olarak çalıştı. 1980’de İsviçre’deki müzik müzesi için hazırlanan CD çalışmasına yaylı tanburu ile katıldı. 1977 başladığı ve 1999’da yaş haddinden emekliye ayrıldığı Devlet Korosu’nun bütün yurtiçi ve yurtdışı konserlerine katıldı.

Fahrettin Çimen, Ünal Çimen ile evli ve Murat( 1968) ve Gaye  (1969),adında  iki çocuk babasıydı.

TRT İstanbul Radyosu arşivinde 1000 kadar taksim kaydı bulunan ve efsane sanatçılara eşlik eden, Tambur virtüözü büyük usta Fahrettin Çimenli, 10 Haziran 2021’de hayatını kaybetti.

Fahrettin Çimenli Nereli?

Fahrettin Çimenli İstanbul, Ambarlı’da dünyaya gelmiştir.

Fahrettin Çimenli Kaç Yaşında?

Fahrettin Çimenli 1934 yılında doğmuştur. 2021 yılında hayatını kaybetmiştir.

Fahrettin Çimenli Instagram

Fahrettin Çimenli Instagram hesabı bulunmamaktadır.

Fahrettin Çimenli Facebook

Fahrettin Çimenli Facebook hesabı bulunmamaktadır.

Fahrettin Çimenli, Türk müziği geleneğinde tanbur ve yaylı tanbur sanatçısı olarak uzun yıllar boyunca birçok önemli konserde yer almış büyük bir ustadır. Kendisi, Türk müziğine yaptığı katkılarla birçok kişi tarafından takdir edilmiştir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal