Flipboard, Bluesky entegrasyonuyla zenginleşiyor

Flipboard, Bluesky entegrasyonuyla zenginleşiyor

ABONE OL
25 Mayıs 2023, 01:03:34

Flipboard, sosyal medya devriminin öncülerinden biri olarak, Bluesky ile iPhone, iPad ve Android uygulamalarında entegre olma adımını attı. Bluesky’ın ilk sürümünün yayınlanmasından kısa bir süre sonra beta özelliği olarak kullanıcıların hizmetine sunulan bu entegrasyon, AT protokolü ile geliştirme yapmalarına olanak sağlar. Flipboard, aynı protokolü kullanan açık kaynaklı Instagram alternatifi olan Pixelfed’in paylaşımlarının da uygulamasında yer alacağını açıkladı.

Flipboard’un uyumlu olduğunu ilan ettiği sosyal ağlar arasında Mastodon, Bluesky ve YouTube da bulunuyor. Flipboard kullanıcıları, uygulamanın altındaki dört kare simgesine dokunarak ve hesaplar sekmesine giderek Bluesky’ı ekleyebilirler. Ayrıca, Bluesky kullanıcı adları ve şifreleri kullanarak giriş yaparak, Bluesky içeriklerine erişebilirler.

Entegrasyonu ayarladıktan sonra, Flipboard kullanıcıları, takip ettikleri kişilerin paylaşımlarını takip edebilir, kendi paylaşımlarını alabilir veya Bluesky’de ne olduğuna dair bilgiler edinebilirler. Flipboard, Bluesky içeriklerine yanıtlayabilir, beğenebilir ve yeniden yayınlayabilirler.

Geçtiğimiz ay, Mastodon gibi açık kaynaklı, federatif sosyal ağlara destek ekleyen Flipboard, Bluesky ve Pixelfed ile bu desteğini sürdürüyor. Şirket, platformunu protokol seviyesinde tamamen entegre etmeyi planlıyor.

Flipboard, kullanıcılarına Bluesky ve Pixelfed gibi platformlarda daha fazla içeriğe erişim sağlama amacıyla, bu entegrasyonların hayatımıza girmesiyle birlikte, bir adım daha ileriye gidiyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal