Galaxy S23 serisi satışlarda S22’yi solladı

Galaxy S23 serisi satışlarda S22’yi solladı

ABONE OL
07 Nisan 2023, 03:31:10

Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefon serisi Galaxy S23, selefi S22 serisinden daha yüksek satış rakamlarına ulaşmayı hedeflediği açıklanmıştı. Paylaşılan bilgiler, şirketin bu hedefine en azından ilk etapta ulaşmayı başardığını gösteriyor. S23 serisi, özellikle S23 Ultra modeli ile büyük bir başarı yakaladı.

Samsung, S23 serisinin şimdiye kadar sergilediği satış performansı konusunda açıklama yaptı. Latin Amerika’da 1,7 kat, Avrupa ve Orta Doğu’da 1,5 kat, Hindistan’da ise 1,4 kat daha fazla satılan S23 serisi, şirketin ana vatanı Güney Kore’de de 1 milyon barajını S22’ye benzer bir sürede geçti. Samsung, bu başarıyı kutlamak adına Güney Kore’de müşterilerine kupon ve tamir paketi gibi hediyeler sunuyor.

S23 serisi içinde en çok tercih edilen model, S23 Ultra oldu. Samsung’dan verilen bilgiye göre, serinin satışlarından S23 Ultra modeli yüzde 60 pay aldı. S23+ ve S23’ün payı ise yüzde 20’şer olarak belirlendi. Şirket kesin satış rakamlarını açıklamadı.

Galaxy S23 serisi, 20 Nisan’da Japonya’nın yanı sıra bazı Afrika ve Orta Doğu ülkelerinde de piyasaya sürülecek. Samsung’un bu ülkelerde de çeşitli ön sipariş avantajları sunması bekleniyor. Bu avantajların da serinin satışlarını olumlu yönde etkileyeceği belirtiliyor.

Sonuç olarak, Samsung Galaxy S23 serisi, selefi S22 serisine kıyasla daha yüksek satış rakamlarına ulaşarak şirket için büyük bir başarı kazandı. S23 Ultra modelinin yüzde 60 pay aldığı serinin, Japonya ve diğer ülkelerdeki piyasaya sürülmesi ile birlikte satış rakamlarının daha da artması bekleniyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments