Galaxy S23’teki bulanık fotoğraflar düzeltilecek

Galaxy S23’teki bulanık fotoğraflar düzeltilecek

ABONE OL
03 Haziran 2023, 13:52:45

Samsung, Galaxy S23 ve S23+ kullanıcılarının şikayetleri üzerine harekete geçti ve “muz bulanıklığı” olarak adlandırılan fotoğraf sorunları için bir yazılımsal çözüm sunacağını açıkladı. Her iki telefonun ana kamerası 50 megapiksel çözünürlüklü bir sensöre sahip olmasına rağmen, bazı kullanıcılar fotoğraflarında “yumuşak bir alan” gördüklerini belirtiyorlar.

Bu sorunu gidermek için, Samsung Polonya forumunda yapılan paylaşımlara cevap vermeye başladı. Samsung tarafından yapılan açıklamaya göre, sorun yazılımsal bir kaynaklanıyor ve donanımda bir sorun yok. Henüz ne zaman çözüleceğine dair net bir tarih verilmemiş.

Bulanıklığı önlemek için kullanıcılar, 30 cm uzaktan veya dikey konumda telefonlarını kullanarak fotoğraflarını çekebilirler. Sorunun nedeni ise Samsung tarafından şu şekilde açıklandı: S23 ve S23+’taki arka geniş açılı kameranın, karanlıkta fotoğraf çekerken yardımcı olan parlak bir diyafram açıklığına sahip olmasıdır.

Öte yandan, Galaxy S23 Ultra’da bu sorun görülmüyor. Samsung, odak artırma özelliği sayesinde muz bulanıklığı sorununu aşıldığını belirtti. Bu sorunun bir yazılımsal güncelleme ile düzeltileceği beklentisiyle, Samsung kullanıcılarına bu güncellemeyi sunacağından emin olabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments