Galaxy S24 yeni ekran teknolojisiyle gelecek

Galaxy S24 yeni ekran teknolojisiyle gelecek

ABONE OL
11 Ağustos 2023, 04:31:00

Samsung Galaxy S24 serisi, 2024 yılı başlarında piyasaya sürülecek ve Samsung’un yeni katlanabilir telefonlarıyla ilgili haberlerin ardından bu seriye yönelik ilgi artmış durumda. Son haberlere göre, Samsung’un yeni amiral gemisi telefonlarında yeni bir ekran teknolojisine geçiş yapacağı görülüyor.

Samsung Display, S24 Ultra için M13 serisi OLED paneller hazırlıyor. Aynı zamanda, S24 serisindeki diğer telefonlarda da M13 OLED panellerin tercih edileceği söyleniyor. M13 serisi OLED panellerin M12’ye göre daha yüksek performans ve kalite sağlayacağı belirtiliyor. Ayrıca, M13 panellerin M12’ye göre daha ince ve daha az güç tükettiği de konuşulanlar arasında.

Yeni ekran teknolojisi sayesinde kullanıcılar, daha fazla parlaklık, daha yüksek yenileme hızı ve daha iyi piksel yoğunluğu gibi özellikler bekleyebilir. Samsung’un M12 OLED panelleri, yeni katlanabilir telefonları Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5’te de kullanılmıştı. Ayrıca, Apple’ın iPhone 15 serisinin de M12 OLED panellerle gelmesi bekleniyor.

Bu durum, Samsung’un S24 serisiyle Apple’ın iPhone 15’lerine karşı en azından ekran konusunda bir adım önde olabileceği anlamına geliyor. Ancak, Apple’ın bu farkı 2024 model iPhone 16 serisiyle kapatması mümkün olmayacak.

Haberlere göre, Samsung’un M13 OLED panellerin kullanımını destekleyen birden fazla işlemci politikası bulunuyor. S24 serisinde hem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 hem de Exynos 2400 işlemcilerinin kullanılacağı söyleniyor. Bu sayede, Samsung’un yeni telefonlarında ekran teknolojisi, bellek ve depolama alanına daha fazla kaynak yönlendirmesi mümkün olacak.

Galaxy S24 serisinde başka yenilikler de bekleniyor. S24 Ultra modelinde 16 GB’a kadar RAM seçenekleri sunulması bekleniyor. Diğer modellerde ise baz versiyonlarda 12 GB RAM ve 256 GB depolama alanı öngörülüyor. Bu, S23 serisindeki 8 GB baz depolama alanına göre önemli bir gelişme olarak değerlendirilebilir. Ayrıca, S24 Ultra’da 50 megapiksel çözünürlüklü 3x telefoto kameranın yer alacağı söylentisi de gündeme gelmişti. Bu da, S23 Ultra’daki 10 megapiksel 3x telefoto kameranın üzerine önemli bir yükseltme olduğunu gösteriyor. Ana kamerada ise 200 megapiksel bir değişiklik beklenmiyor.

Samsung Galaxy S24 serisi, yeni ekran teknolojisi ve gelişmiş özellikleriyle kullanıcılara üstün bir deneyim sunmaya hazırlanıyor. Bu seri, Samsung’un rekabetinde Apple’ın iPhone 15 serisiyle rakiplerine karşı avantaj elde etmesine yardımcı olabilir. Ancak, kesin sonuçları görmek için S24 serisinin piyasaya çıkması beklenmeli.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal