Galaxy Z Fold 4 inceleme, yorumlar, fotoğraflar

Galaxy Z Fold 4 inceleme, yorumlar, fotoğraflar

ABONE OL
06 Nisan 2023, 21:25:41

Katlanabilir ekranlı cihazlar için “akıllı telefon pazarının geleceği” şeklinde bir tanımlama yapmak yanlış olmayacaktır. Samsung, Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4 modelleri ile bu alana yönelmiş durumda ve büyük ilgi görmekte. Galaxy Z Fold 4’ün incelemesine bakacak olursak, tasarımı ve özellikleri ile dikkat çekiyor.

Z Fold 4, selefi Z Fold 3’e benzer bir tasarıma sahip ancak daha ince bir cihaz olması dikkat çekiyor. Kenarları daha köşeli hâle getirilen cihaz, Samsung tarafından sağlanan verilere göre selefine kıyasla 3 mm daha kısa. Aynı şekilde, ekranı açıldığında Z Fold 3’e göre daha ince ve geniş olduğu görülüyor. Ancak, cihazın ağırlığı (263 gram) bir telefon için oldukça yüksek ve uzun süre boyunca konuşmaya uygun değil.

Z Fold 4’ün en dikkat çekici özelliklerinden biri de çift ekranı. Kapak ekranı 6.2 inç büyüklüğünde ve görüntü oranı selefine göre daha geniş (23.1:9). Katlanabilir ana ekranı ise 7.6 inç büyüklüğünde ve 2176 x 1812 piksel çözünürlüğe sahip. Kırışıklık sorunu yok gibi görünse de, ekranın parlaklığı ortamın aydınlatma koşullarına göre ayarlanabiliyor.

Z Fold 4’ün donanımı da oldukça güçlü. Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemcisi, 12 GB RAM ve 256 GB depolama alanı yer alıyor. Cihaz, hızlı ve akıcı bir kullanım sunuyor. Uygulamaların açılması, arayüzde gezinme ve çoklu görevlerin yönetimi gibi süreçlerde herhangi bir sorun yaşanmıyor.

Son

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments