Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 testten geçti

Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 testten geçti

ABONE OL
02 Nisan 2023, 23:29:43

Samsung’un Yeni Katlanabilir Telefonları Snapdragon 8 Gen 2 İşlemci ile Gelecek

Samsung, bir süredir piyasaya sürmeyi planladığı yeni katlanabilir telefonlar Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5’i kullanıcıların beğenisine sunmaya hazırlanıyor. Bu telefonların ABD versiyonları, Geekbench’in veri tabanında yer aldı ve kayıtlar, telefonların güçlü işlemcisi Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 ile donatılacağını ortaya koydu.

Samsung Galaxy S23 serisinde de aynı işlemci kullanılmıştı. Ancak, şirketin bu işlemci üzerinde “hız aşırtma” yapılan özel bir sürümü telefonlara yerleştirdiği de bilinmektedir. Bu başarılı işlemci, Samsung’un katlanabilir telefonlarının performansını da artırıyor.

Z Fold 5’in Geekbench testinde tek çekirdek performansı 2014, çoklu çekirdek performansı ise 5022 puan aldı. Bu skorlar, Galaxy S23 serisine kıyasla daha yüksekti. Telefonda ayrıca 12 GB RAM bulunmakta ve Android 13 ile birlikte kutusundan çıkmaktadır.

Diğer yandan, Z Flip 5’in performansı Z Fold 5’i geçmeyi başardı. Telefon, istiridye kabuğu tasarımı ile dikkat çekiyor ve Geekbench testinde tek çekirdek performansı 2030, çoklu çekirdek performansı ise 5213 puan aldı. Telefonda 8 GB RAM bulunmakta ve Android 13 işletim sistemi kullanılmaktadır.

Samsung Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 modelleri, önümüzdeki ağustos ayında resmi olarak tanıtılacak. Daha fazla sızıntıya hazırlıklı olun.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal