Geleceğin İş Dünyası İçin Yenilik

Geleceğin İş Dünyası İçin Yenilik

ABONE OL
11 Mayıs 2023, 14:51:42

Google, bu yıl iş verimliliği uygulamalarında yapay zeka özelliklerini kullanıma sunmak için Duet AI adlı yeni bir marka tanıttı. Bu özellikler, belge ve Gmail’de yazı yardımı, Slides için resim oluşturma, Meet için otomatik toplantı özetleri ve daha fazlasını içeriyor. Ancak, bu özellikler henüz genel kullanıma sunulmadı. Sidekick adlı yeni bir özellik de, belgeleri okuyabilen ve soruları yanıtlayabilen bir yan panel gibi görünüyor. Google, bu özelliğin yalnızca içerik hakkında sorguları yanıtlayabileceğini değil, kendi önerilerini de sunabileceğini söz veriyor.

Bu araçlar, her türlü iş sürecini optimize etmek için yapay zekanın gücünden yararlanmayı hedefliyor. İşte bir raporu yazarken, toplantı notlarını düzenlerken ya da bir sunum hazırlarken, Duet AI ve Sidekick, belgelerimizi ve notlarımızı daha anlamlı ve kullanışlı bilgilere dönüştürme yeteneğine sahip olacak. Sidekick, belge içeriğini analiz ederken ve belgenin içeriği hakkında soruları yanıtlarken oldukça etkileyici. Aynı zamanda, belgedeki bilgileri daha geniş bir bağlamda anlama ve belgenin içeriğiyle ilgili olası yeni fikirler ve görüşler sunma yeteneğine sahip olacak.

Google’ın bu yeni AI araçları, işyerinde yapay zekanın kullanımını yaygınlaştırma ve herkesin daha verimli ve etkin olmasına yardımcı olma potansiyeline sahip. Ancak, bu yeni özelliklerin genel kullanıma ne zaman sunulacağı henüz net değil. Google, hizmetleri “önümüzdeki haftalarda daha fazla kullanıcıya ve ülkeye” sunmayı planladığını belirtti. Microsoft’un benzer araçları hızla entegre etmesi karşısında Google, Duet AI adı altında yapay zeka özelliklerini iş verimliliği uygulamalarına entegre etmeye yönelik birçok duyuru yaptı. Ancak, Google’ın bu özellikleri henüz genel kullanıma sunulmadı ve erişmek için Workspace Labs’a kaydolmanız gerekiyor.

Google, “Bana Yazmada Yardımcı Ol” AI asistanının Gmail’in mobil uygulamasında mevcut olduğunu duyurdu. Bu, kesinlikle ilgi çekici bir özellik. Google Workspace VP’si Aparna Pappu, bunun tam bir klavyeye erişimin olmadığı bir platformda potansiyel olarak çok daha kullanışlı bir araç olabileceğini belirtti. Microsoft, nisan ayında iOS ve Android için SwiftKey klavye uygulamasına Bing’i entegre ederek benzer bir özelliği başlattı.

Sonuç olarak, Google’ın vaat ettiği şeyler için büyük bir adım olmasa da, mevcut yeteneklerin birbirine bağlanması anlamına geliyor. Geleceğin ne zaman geleceğini beklememiz gerekecek gibi görünüyor. Yeni araçların genel kullanıma sunulmasıyla, Duet AI ve Sidekick, iş dünyasında çalışma biçimimizi değiştirebilecek güce sahip olacak.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal