Gelecek Windows 11 güncellemesi neler sunacak?

Gelecek Windows 11 güncellemesi neler sunacak?

ABONE OL
16 Temmuz 2023, 13:30:46

Microsoft, Windows 11’in yeni güncellemesinin bu yılın sonlarına doğru yayınlanacağı hakkında bilgi verdi. Ancak, bu güncelleme bir etkinleştirme paketi şeklinde sunulacağı için geniş kapsamlı değişiklikler beklememek gerekiyor.

Etkinleştirme paketi, Microsoft’un Windows 10 için kullandığı bir güncelleme modelidir. Bu modelde, güncelleme bilgisayara yüklenmeden önce özelliklerin hızlı ve sorunsuz bir şekilde etkinleşmesini sağlayan küçük bir paket indirilir.

Beklenen Windows 11 güncellemesi üzerine analiz

Windows 11 23H2 güncellemesinin de bir etkinleştirme paketiyle sunulması bekleniyor çünkü bu güncelleme, 22H2 ile aynı kod tabanını kullanacak. Bu da 23H2’nin büyük çaplı değişiklikler getirmeyeceği ihtimalini güçlendiriyor.

Windows 10 güncellemelerinde de benzer bir yöntem kullanıldığı için etkinleştirme paketiyle sunulan güncellemelerin küçük çaplı olduğu görülmüştü.

Bu açıklama, bir sonraki Windows 11 güncellemesinden çok büyük değişiklikler beklemememiz gerektiğine işaret ediyor. Ancak, Dosya Gezgini’nde büyük güncellemelerin olduğunu ve Copilot AI gibi yeni özelliklerin de geleceğini biliyoruz.

Belki de Copilot, 23H2’de kullanıcıların hizmetine sunulmayacak. Şu anda test aşamasında olan Copilot’un tamamen hazır hale gelmesinin birkaç ay alabileceği düşünülüyor.

Etkinleştirme paketi haberi, Copilot’un 23H2 ile gelmeyeceğini gösteriyor olabilir. Microsoft’un daha fazla zaman ayırarak AI asistanını geliştirmesi mantıklı olabilir. İlk izlenimler önemlidir ve kullanıcılar Copilot’u olumlu bir şekilde algılamazsa, Microsoft’un itibarı zarar görebilir.

Ayrıca, Copilot’u aceleyle çıkarmak yerine onu Windows 12 için yeni ve önemli bir özellik olarak saklamak daha mantıklı olacaktır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal