Gerçekçi oyun deneyiminin yeni adımı

Gerçekçi oyun deneyiminin yeni adımı

ABONE OL
16 Temmuz 2023, 11:29:00

Assassin’s Creed Mirage Edition: Benzersiz Bir Oyun Deneyimi

Assassin’s Creed dünyası, teknolojik gelişmelerle harmanlanıyor. Oyun devi Ubisoft, haptik geribildirim teknolojisi şirketi OWO ile işbirliği yaparak Assassin’s Creed Mirage Edition adlı haptik geribildirimli bir üst giysi piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu giysi, oyunculara parkur hareketlerinden çarpma etkilerine kadar benzersiz duygular yaşatmayı hedefliyor.

Haptik Geribildirimli Gömlek ile Yeni Nesil Oyun Deneyimi

Assassin’s Creed Mirage Edition, göğüs, karın, bel ve kollar gibi ana haptik noktalarında çalışan bir algoritma kullanarak etkileşimleri simüle ediyor. Bu giysi sayesinde rüzgar hissi, hançer vuruşu gibi çeşitli deneyimler yaşanabilecek. Kullanıcılar, mobil uygulama üzerinden hisleri kalibre edebilecek veya tercihlerine göre ayarlamalar yapabilecek.

Çeşitli Oyunlarla Uyumlu

OWO’nun haptik giysisi, Fortnite ve Beat Saber gibi popüler oyunlarla uyumlu olacak. Ayrıca, Crisis Brigade 2 Reloaded ve Drone War gibi bazı oyunlar da zaten bu teknolojiyi destekliyor. Assassin’s Creed Mirage Edition, oyun endüstrisindeki bu iş birliğinin ilk önemli adımı olma özelliği taşıyor.

Ürünün fiyatlandırması ve çıkış tarihi henüz netleşmemiş olsa da, haptik giysi PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC ile uyumlu olacak. OYO’nun giysisi, 12 Ekim’de çıkacak olan Assassin’s Creed oyununa dahil edilecek. Önceki bir haptik giysi olan Founder Edition gömlek, yurt dışında 499€ (yaklaşık 560$) fiyatla satışa sunulmuştu, ancak yeni ürünün fiyatı kesin olarak belirlenmemiş durumda.

Haptik Teknoloji ve Oyun Endüstrisi

Haptik teknoloji, oyun dünyasında yeni bir konsept olmasa da genellikle deneysel projelerde kullanılmaktadır. Örneğin, Sony’nin 2017 yılında tanıttığı Rez Infinite synesthesia giysisi bu alandaki bir örnektir. Assassin’s Creed Mirage Edition, bu teknolojiyi ana akım oyunlara taşıma potansiyeline sahip olmasa da, Apple Vision Pro gibi artırılmış gerçeklik gözlüklerinin yükselişte olduğu bir dönemde karşımıza çıkıyor. Bu nedenle, artan bir şekilde AR ve VR oyunlarına olan ilgi ile birlikte haptik teknolojinin de önem kazanması bekleniyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal