Gmail içinde akıllı arama sonuçları yolda!

Gmail içinde akıllı arama sonuçları yolda!

ABONE OL
03 Haziran 2023, 19:57:01

Gmail Yapay Zeka Kullanarak Daha Akıllı Arama Yapıyor

Google’ın e-posta hizmeti Gmail, her geçen gün kullanıcılarının deneyimini daha da kolaylaştırmak için adımlar atıyor. En son güncelleme ile mobil Gmail uygulaması yapay zekayı kullanarak “en iyi sonuçları” göstermeyi hedefliyor. Artık Gmail’de arama yaparken, sizin için en alakalı sonuçları belirleyip listenin başına koyacak.

Gmail kullanıcıları artık daha akıllı bir arama deneyimi yaşayacaklar. Google’ın mobil Gmail uygulaması yapay zeka modellerini kullanarak arama terimini, en son e-postaları ve diğer ilgili faktörleri dikkate alarak arama sorgularına en iyi uyan sonuçları gösterecek. Bu da, belirli e-postaları veya dosyaları daha hızlı ve kolay bir şekilde bulmanızı sağlayacak.

Google’ın blog yazısında belirtilen “bu çok talep edilen özellik size en alakalı bilgileri ilk önce verir, böylece belirli e-postaları veya dosyaları daha hızlı ve kolay bir şekilde bulmanızı sağlar” ifadesi, kullanıcıların hızlı ve etkili bir e-posta deneyimi taleplerine cevap niteliği taşıyor.

Yapay zeka modelleri kullanılarak gerçekleştirilen bu özellik, birkaç hafta içinde tüm Gmail kullanıcılarına yayılacak. Tüketici ve iş / Workspace Gmail müşterileri de bu özelliği kullanabilecekler. Gmail deneyimine ne zaman Bard’ın geleceği ise merak konusu.

Gmail’de Arama Artık Daha Etkin ve Kolay

Gmail uygulaması, kullanıcıların arama sorgularına en doğru sonuçları sunarak arama yapmayı daha hızlı ve kolay hale getiriyor. Siz arama yaptığınızda, Gmail artık en çok ilgili sonuçları liste başında gösteriyor. Bu sayede vakit kaybetmeden aradıklarınızı bulabilirsiniz.

Google’ın mobil Gmail uygulamasının bu özelliği bazı kullanıcılar için hemen etkinleştirilecek. Ancak birkaç hafta içinde tüm kullanıcılara yayılacak. Yapay zeka modelleri sayesinde sunulan bu hizmet, kullanıcılarına daha akıllı bir arama deneyimi sunuyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments