Google, Android 14’e yeni klavye kısayolları ekliyor

Google, Android 14’e yeni klavye kısayolları ekliyor

ABONE OL
24 Mayıs 2023, 10:49:47

Google’un katlanabilir ve büyük ekranlı cihazlarına yönelik niyeti, Pixel Fold ürününün resmi duyurusundan sonra daha da belirgin hale geldi. Google, mobil işletim sistemi Android 14 Beta 2’yi Pixel telefonlarına sundu ve yeni özelliklerle birlikte geldi. Android uzmanı Mishaal Rahman’ın paylaştığı bilgilere göre Android 14 Beta 2’de yenilenmiş bir klavye kısayolları menüsü var.

Android 14 Beta 2’nin bu yenilenmiş menüsüne yalnızca büyük ekranlı cihazlar ile erişilebilmektedir. Cihazınız Android 14 çalıştırıyorsa, Ayarlar -> Sistem -> Klavye -> Fiziksel Klavye yolunu izleyerek yeni kısayollardan faydalanabilirsiniz.

Yenilenen kısayollar arasında kilit ekranına erişim, erişim bildirim gölgesine erişim, tam ekran görüntüsü alma, görev çubuğunu gizleme ve gösterme, kısayol listesine erişim, ana ekrana erişim, açık uygulamalara genel bakış, son uygulamalar arasında geçiş yapma, başlatıcı araması, erişim sistemi ayarlarına erişim, Google Asistan’a erişim, bölünmüş ekrandan tam ekrana geçiş yapma, yardım uygulamasını açma, tarayıcı uygulamasını açma, kişiler uygulamasını açma, e-posta uygulamasını açma ve harita uygulamasını açma yer almaktadır.

Bu yeni özellikler sayesinde büyük ekranlı cihazları kullanmak daha efektif ve kolay hale gelmiştir. Google’un bu niyeti, gelecekte daha da büyük ekranlı cihazlar piyasaya sürmesi beklentisini arttırmaktadır. Bununla birlikte, Android 14 Beta 2 henüz genel kullanıma sunulmadığı için, kullanıcıların bu özelliklerden yararlanabilmeleri biraz zaman alacaktır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal