Google, Android Telefonlarda Dahili Araç Kamerası Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Google, Android Telefonlarda Dahili Araç Kamerası Özelliği Üzerinde Çalışıyor

ABONE OL
18 Mayıs 2023, 12:58:07

Google, bazı Android telefonlarda çalışabilen ve 24 saate kadar arka planda çalışabilen dahili bir araç kamerası kayıt özelliği üzerinde çalıştığını gösteren belirtiler var. Bu özellik oldukça çekici geliyor. Üstelik, Kişisel Güvenlik uygulamasının bir güncellemesinden ekran görüntüleri yakalayan 9to5Google, bu özelliğin Google Play’de yanlışlıkla yüklenen bir dahili testin parçası gibi göründüğünü belirtti.

Eski bir akıllı telefonu yeniden kullanarak, sürüş sırasında olabilecek her türlü olayı kaydetmek için telefonunuzun ekranını kapatırken bile devam eden bir kayıt yapabilirsiniz. Bu, sürüş güvenliği açısından büyük bir yenilik olabilir ve aynı zamanda araç kamerası satın alma ihtiyacını ortadan kaldırabilir. Dolayısıyla, Android kullanıcıları için bu özellik, hem pratiklik hem de maliyet açısından büyük bir kazanım olabilir.

Dahili araç kamerası uygulamaları yeni bir şey olmasa da, hem Google Play Store’da hem de iOS App Store’da birçok uygulama mevcut ve birçoğu arka planda çalışabilir. Ancak cep telefonunuzu bir araç kamerası olarak kullanmayı denediyseniz, karşılaştığınız kısıtlamaları zaten biliyorsunuzdur. Yüksek çözünürlüklü video kaydetmek hızla depolama alanını tüketir ve telefonunuz, eğer kamera yeterince uzun süre açıksa zaten ısınıyor, ön camınızdan içeriye dolan güneş ışığı altında video kaydederken veya bir GPS uygulaması kullanırken çok daha sıcak olur.

Bu uygulamanın diğer bir özelliği, alan tasarrufu sağlamak için sıkıştırılmış video kullanmasıdır. Ayrıca belirli bir Bluetooth cihazına bağlandığınızda otomatik olarak kayıt başlatmanızı sağlayacak tetikleyicileri de ayarlayabilirsiniz. Ve sesi kaydetmeme seçeneğini ayarlayabilirsiniz.

Başka bir sorun, uygulamanın optik görüntü sabitleme gibi özelliklere dikkat edip etmediğidir, çünkü bu özellik, bazı motorların, özellikle motosikletlerin, yarattığı küçük titreşimler tarafından hasar görebilir. Ancak ücretsiz bir özellikle karşılaşmak her zaman iyidir ve Google’ın bu özelliği sunmasıyla, iyi bir uygulama bulmak için reklam dolu uygulamalar arasında gezip durmanıza gerek kalmaz.

Google’ın bu ısı sorunlarına nasıl bir çözüm getireceğini veya optik görüntü sabitleme özelliği olan bir kameranın potansiyel olarak zarar görmesi sorununu nasıl ele alacağını henüz bilmiyoruz. Ancak belki Google, bu tür bir özellik taşımayan bir lens seçer. Hangi telefonların bu uygulamayı destekleyeceğini de henüz bilmiyoruz, ancak umuyoruz ki bu, yalnızca Pixel telefonlarla değil, Kişisel Güvenlik uygulamasını çalıştıran herhangi bir Android telefonla çalışabilir.

Bu özellik, Android telefon kullanıcıları için oldukça faydalı bir ek özellik olabilir. Aracınızda olabilecek herhangi bir olayı kolayca kaydedebileceğiniz ve bu sayede olası sorunlarınızı çözebileceğiniz bir özellik sunar. Ayrıca, bu özellik ile daha güvenli bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz. Eski bir cep telefonunuzu kullanabilmeniz de harika bir alternatif olabilir ve telefonunuzu araç kamerası olarak kullanmak isterseniz, Google’ın bu özellikle ihtiyaçlarınızı karşılaması için bekleyebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal