Google Android’de büyük ekran desteğini zorluyor

Google Android’de büyük ekran desteğini zorluyor

ABONE OL
30 Temmuz 2023, 04:18:22

Google Play Store, artık Android tablet ve katlanabilir telefonlar için eksiksiz bir büyük ekran desteği sunan uygulamaları öne çıkaracak. Bu değişiklikle birlikte Google, geliştiricilerin büyük ekran desteği sunmasını istiyor ve bu desteği sunmayan uygulamaların “utandırılacağını” belirtiyor. Büyük ekran uygulama kalitesi yönergelerine uyan uygulamalar, artık aramada ve Uygulamalar ve Oyunlar Ana Sayfası’nda daha üst sıralarda yer alacak.

Ağustos ayının sonlarından itibaren, Google Play Store, “iyi boyutlandırılan, mektup kutusuna alınmayan ve hem dikey hem de yatay yönlendirmeleri destekleyen” uygulamaların görünürlüğünü artıracak. Bu kriterlere uygun olan uygulamalar, Editörlerin Seçimi Uygulamaları’nın ve diğer Play Store özelliklerinin bir parçası olacak.

Bu değişiklikler, özellikle Pixel Fold sahipleri için büyük bir avantaj sağlayacak. Google, büyük ekran desteğinin uygulama tarafından yerel olarak sunulmasını sağlayarak daha iyi bir deneyim sunmayı hedefliyor. Samsung katlanabilir telefonlarında bu desteği sağlamak için özel dokunuşlar yaparken, Google’nın bu konuda bir adım atması, Google Android ekosisteminin tamamı için faydalı olacak.

Google ayrıca, yeni “içerik iletme biçimleri” ile form faktörüne özgü ekran görüntüleri sunacak. Bu sayede, kullanıcılar uygulamaların hem dikey hem de yatay modda nasıl görüneceğini görebilecekler.

Bu gelişmeler, geliştiriciler için büyük bir fırsat sunuyor. Büyük ekran desteği sunan uygulamalar, daha fazla kullanıcıya ulaşarak işletmelerin büyümesine katkı sağlayabilir. Ayrıca, kullanıcılar da kaliteli ve kullanışlı uygulamaları kolaylıkla bulabilecekler.

Sonuç olarak, Google Play Store’un büyük ekran desteği sunan uygulamaları öne çıkarmaya başlaması, kullanıcı deneyimini geliştirecek ve geliştiriciler için büyük fırsatlar sunacak. Bu değişiklikler, Google’ın Android ekosistemini daha da güçlendirmesine yardımcı olacak. Artık, geliştiricilerin büyük ekran desteği sunmaları, daha iyi sıralamalar elde etmeleri ve daha fazla kullanıcıya ulaşmaları için önemli bir faktör haline geldi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal