Google Arama sonuçları için kullanışlı yenilik

Google Arama sonuçları için kullanışlı yenilik

ABONE OL
12 Temmuz 2023, 03:55:14

Google Arama Sonuçları Artık Daha Kullanışlı!

Google Logo

Google, arama deneyimini geliştirmek için yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Üretken Arama Deneyimi’nin bir parçası olarak, masaüstü ve mobil cihazlarda kullanıcılara işlevsel kısayollar sunuluyor. Başka bir deyişle, artık arama sonuçlarını daha hızlı bir şekilde paylaşabilir ve kaydedebilirsiniz.

Bu yeni kaydırma özelliği, Google tarafından geçtiğimiz mayıs ayında duyurulmuş olduğu tahmin ediliyor. İnternet devi, kullanıcıların arama deneyimini artırmak amacıyla Üretken Arama Deneyimi’ni sunmuştu.

Paylaşım seçeneğinde, Google Chrome’un paylaşım sayfası veya Google uygulaması kullanılıyorsa Android’in yerel paylaşım arayüzüne yönlendiriliyorsunuz. Bu arayüzde sayfa adı ve URL otomatik olarak sunulurken, ilgili bağlantıyı Koleksiyonlar özelliği kapsamında google.com/save adresine kaydedebilirsiniz.

Google Arama Sonuçları Artık Kaydedilebilecek!

Artık kullanıcılar, diğer bağlantılarla birlikte paylaşılmayan tekli Google Arama sonuçları üzerinde kaydırma yapabilirler. Daha önce bu özellik, üç nokta simgesine dokunarak erişilebiliyordu. Ancak kaydırma hareketi, arama sonuçlarını kaydetme olanağını daha yaygın bir şekilde kullanmanızı sağlar. Bu özelliğin yalnızca Üretken Arama Deneyimi’ni etkinleştirenler tarafından kullanılabildiğini unutmamak önemlidir.

Google, sürekli olarak kullanıcı deneyimini geliştirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu yeni özellikler sayesinde, arama sonuçlarını daha verimli bir şekilde kullanabilir ve paylaşabilirsiniz.

Artık kaydırma özelliği sayesinde, arama sonuçlarını kaydetmek veya paylaşmak çok daha kolay ve hızlı bir hale geliyor. Bu özellik, özellikle hızlı bir şekilde bilgiye erişmek isteyen mobil kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacaktır.

Sonuç Olarak

Google’ın yeni özellikleri sayesinde, arama deneyimi daha kullanışlı hale geliyor. Kaydırma özelliği, arama sonuçlarını hızlı bir şekilde paylaşmanıza ve kaydetmenize olanak sağlıyor. Bu özelliği kullanarak, aradığınız bilgilere daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Üretken Arama Deneyimi’ni etkinleştiren herkes, bu özelliği kullanabilir. Google’ın kullanıcı deneyimini geliştirmek için çalışmalarına devam etmesi bekleniyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments