Google Arts & Culture’a yapay zekâ dokunuşu

Google Arts & Culture’a yapay zekâ dokunuşu

ABONE OL
13 Ağustos 2023, 09:02:13

Google Arts & Culture Yapay Zekâ İle Şiirli Kartpostallar Oluşturuyor

Google Arts & Culture uygulaması, yapay zekâ destekli yeni bir özellik ekledi. Bu özellikle, kullanıcıların seçtiği bir tema çerçevesinde sanat eserlerine yapay zekâ ile oluşturulmuş şiirler eklemek mümkün olacak. Google’ın Arts & Culture uygulaması, geniş ölçekli tasarım değişikliği ve üretici yapay zekâyı tüm servislerine getirme hedefi doğrultusunda, şiirli kartpostalların eklenmesini sağladı.

Yeni özellikle, Google Arts & Culture uygulamasının mobil versiyonunda ve internet sitesinde kullanıcılara şiirli kartpostallar sunulacak. Kullanıcılar, farklı şiir formatları arasından seçim yapabilecek ve yapay zekâ tarafından oluşturulan şiirler, kullanıcının seçtiği bir resmin yanına otomatik olarak yerleştirilecek. Kullanıcılar, popüler eserlerden örnekler olan “Kangawa’daki Büyük Dalga”, “Çığlık” ve “Yıldızlı Gece” gibi seçenekleri de kullanabilecek. Bu şekilde, sanat eserlerini yazıya dökmek ve paylaşmak için benzersiz bir deneyim yaşanabilecek.

Google, şiirlerin oluşturulmasında PaLM 2 geniş dil modelini kullandığını belirtiyor. Bu dil modeli, kullanıcının tercihlerini birleştirerek bir şiir oluşturuyor ve kullanıcı tarafından paylaşılabiliyor. Yapay zekâ destekli bu özellik, kullanıcıların sanat eserleriyle etkileşime geçmelerini ve duygusal bir bağ kurmalarını sağlıyor.

Google Arts & Culture uygulamasında şiir oluşturma özelliği dışında başka yenilikler de bulunuyor. Kullanıcılar, kişiselleştirilmiş bir “kültürel öne çıkarılanlar” akışı içinde gezinebilecek ve kültürel konu başlıklarında daha rafine aramalar yapabilecekler. Ayrıca, “Kültür Çarkı” özelliği sayesinde kullanıcılar, baktıkları bir sanat eseriyle bağlantılı diğer içeriklere kolayca ulaşabilecekler. Yenilenen Arts & Culture uygulaması şu anda sadece Android kullanıcıları için mevcut olup, iOS kullanıcıları da yakında güncellemeyi alacaklar.

Google Arts & Culture, kullanıcılara sanat eserleriyle etkileşime geçme ve yeni deneyimler yaşama imkanı sunan yenilikçi bir uygulama olarak dikkat çekiyor. Yapay zekâ destekli şiirli kartpostallar, sanatın gücünü ve duygusallığını bir araya getirerek kullanıcılara benzersiz bir deneyim sunuyor.
.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal