Google Asistan artık Haritalar’da sesli aramayı yönetiyor

Google Asistan artık Haritalar’da sesli aramayı yönetiyor

ABONE OL
30 Temmuz 2023, 22:38:20

Google Haritalar’ın Yeni Özelliği: Sesli Arama

Google Haritalar üzerindeki yeni güncelleme ile birlikte, kullanıcılar artık sesle yazma fonksiyonunu kullanarak daha hızlı bir arama deneyimi yaşayabilecekler. Mikrofon simgesine dokunduğunuzda, Asistan söylediklerinizi kısaca gözden geçirerek sonuçları gösterecek. Böylece, Asistan’ın sizi doğru bir şekilde anlayıp anlamadığını kontrol edebilirsiniz.

Haritalar’da Sesli Arama Nasıl Kullanılır?

Haritalar’da sesli aramayı kullanmaya başladığınızda, Google’dan “Yeni! Haritalar’da arama yapmanın daha hızlı yolları” şeklinde bir bildirim göreceksiniz. Bu özellik sayesinde, konumunuzdan belirli bir hedefe olan süreyi kontrol edebilir veya mikrofon simgesine dokunarak bir varış noktası adı belirleyebilirsiniz. Ayrıca, Asistan’a “Şuraya git…” komutunu vererek belirli bir varış noktası için adım adım yol tariflerini daha hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

Yürüyüş, Sürüş ve Bisiklet Modlarında Kullanılabilen Yeni Özellik

Bu yeni özellik, iOS ve Android platformlarında yürüme, sürüş ve bisiklete binme modlarında kullanılabilir. Kullanıcılar adım adım yol tarifleri almaya devam ederken, tahmini varış zamanı da güncellenir. Böylece, planladığınız rotayı daha iyi takip edebilir ve zamanınızı daha verimli kullanabilirsiniz.

Google Haritalar’ın sesli arama özelliği, kullanıcıların daha hızlı ve pratik bir şekilde arama yapmalarını sağlıyor. Siz de bu yeni özelliği keşfederek, yol tarifleri almanın zahmetsiz ve kolay yolunu deneyimleyebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal