Google Authenticator için önemli destek yolda

Google Authenticator için önemli destek yolda

ABONE OL
28 Nisan 2023, 10:52:56

Google Authenticator uygulaması artık uçtan uca şifreleme desteği sunacak. Google ürün müdürü Christiaan Brand, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, güncelleme ile birlikte kullanıcıların güvenliğini arttırmayı hedeflediklerini ve uçtan uca şifreleme desteği sunacaklarını belirtti. Zaman zaman eleştirilere maruz kalan Authenticator, geçtiğimiz günlerde kullanıcılara iki faktörlü kimlik doğrulama kodlarını Google hesaplarıyla senkronize etme seçeneği sunmaya başladı. Bu özellik, hesaplara erişim kolaylığı sağladığı gibi kullanıcıların da güvenle kullanmalarına olanak sağlıyor.

Authenticator’ın yeni özellikleri bir yandan sevinç yaratırken, diğer yandan bilgi güvenliği konusunda da endişeler oluştu. Bir kullanıcının Google hesabına erişmek için kullanılan bir hesap senkronizasyonu doğal olarak diğer hesaplara da potansiyel erişim sağlayabiliyor. Bu da bazı güvenlik endişelerine sebep oluyor. Güvenlik araştırmacıları, Authenticator’ın hesap senkronizasyonu güncellemesinde uçtan uca şifreleme desteğine yer verilmemesini eleştirdi. Eleştiri üzerine Brand, şirketleri ve ürünleri her iki aşamada da verileri şifreleyerek kullanıcıların güvenliğini koruduklarını söyleyerek yanıt verdi.

Uçtan uca şifreleme desteği olmadan, bilgisayar korsanlarının Google hesabınıza erişerek diğer hesaplara erişme olasılığı hala mevcut. Bu durum kullanıcıları endişelendirirken, uçtan uca şifreleme desteği ile bu risklerin önüne geçilebileceği düşünülüyor. Authenticator’ın hesap senkronizasyonu özelliği için henüz kesin bir tarih verilmese de, kullanıcılar zaman içerisinde bu özelliklere erişebilecekler.

Bu yeni özellikle birlikte Google Authenticator, güvenlik sağlamanın yanı sıra kullanıcılara daha kolay bir kullanım sunacak. Uçtan uca şifreleme desteği de güvenliği daha da arttırarak kullanıcıların endişesini en aza indirecek.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal