Google Bard Bekleme Listesi Kalktı, 180 Ülkede Kullanıma Sunuldu!

Google Bard Bekleme Listesi Kalktı, 180 Ülkede Kullanıma Sunuldu!

ABONE OL
11 Mayıs 2023, 02:40:16

Google Bard’a Japonca ve Korece gibi yeni dillerin desteği, metin aktarma, görsel arama ve karanlık mod gibi bir dizi yeni özellikle birlikte geliyor. Bard, şirketin arama motoruna alternatif olmak yerine bir deney amaçlı ortaya çıkmıştı. Ancak şimdi yeni özellikler ekleyerek kullanılabilirliği ve performansını artırıyor. Google, Bard için gelecekte AI ile görüntü oluşturma ve diğer üçüncü taraf web hizmetlerine entegrasyon gibi özellikler de vaat ediyor.

Google, geliştirilmiş Bard’ın 20’den fazla dilde kod parçalarına daha iyi yanıt verdiğini ve yeni özelliklerle kullanılabilirliğini artırdığını belirtiyor. Bard’ı yakın zamanda Adobe’nin AI görüntü oluşturucu Firefly ile entegre etmeyi planlıyor. Bu, Bard’ın diğer AI görüntü araçlarından farklı olarak, eğitim veri setinin “etik” doğası üzerinden pazarlama yapmasıyla önem kazanıyor.

Bard, görüntü arama yeteneğiyle daha da geliştiriliyor ve AI ile görseller oluşturabilecek. Google Lens tarafından desteklenen görüntü tanımlama özelliği, sistemdeki görüntüleri kullanarak ilgili ve yaratıcı metinler üretmesine olanak sağlıyor. Bard, entegrasyon ne kadar iyi olursa yaratıcı potansiyeli de o kadar büyük olacak.

Bard şu an için özellikle kodlama ve programlama konularında yardımcı bir araç olarak kullanılabilir. Ancak Google, gelecekte daha fazla dil desteği eklemeyi planlıyor ve Bard’ın daha bütünsel bir role sahip olması bekleniyor. Bard’ın giderek daha fazla hizmet ve özellikle entegre olmasıyla, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayan ve rekabetçi bir AI sohbet botu olarak kendini konumlandıran etkili bir araç olabileceği düşünülüyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal