Google Chat akıllı yazma özelliğini sunuyor

Google Chat akıllı yazma özelliğini sunuyor

ABONE OL
06 Haziran 2023, 17:00:08

Google Chat’e Yapay Zekâ Tabanlı “Akıllı Yazma” Özelliği Eklendi

Google, Chat’in web uygulamasına “akıllı yazma” özelliğini ekledi. Bu özellik, kullanıcılara yazarken bağlam kapsamında çeşitli kalıplar öneriyor ve böylelikle iletişim sürecini hızlandırıyor. Gmail ve Dokümanlar uygulamasında daha önce sunulmuş olan bu özellik, artık Chat’te de kullanılabilecek. Bu sayede iş arkadaşları arasındaki iletişimin hızlandırılması amaçlanıyor; diyalogların ya da projelerin daha verimli şekilde ilerleyebileceği belirtiliyor.

Google, mesajlaşma uygulamaları konusunda büyük bir kafa karışıklığı yaşatmaktadır. Ancak Chat, kurumsal iletişim odaklı bir platform olarak hazırlanmış pek çok özellik barındırmaktadır. Reaksiyonlar ve yanıt önerileri gibi pek çok özellik de Chat’te mevcuttur.

Chat platformu bir süre önce Material Design tasarımıyla güncellenmişti. Yeni yazı tipleri, renkler, panel ölçeklendirme ve diğer estetik değişikliklerle birlikte sunulan konu butonu da ortak çalışmayı kolaylaştırmıştı. Google Chat üzerinden yapılan işler, artık daha hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilir.

Akıllı yazma özelliği 26 Haziran itibarıyla yani yakın bir zamanda, tüm Google Chat kullanıcılarına sunulmuş olacak. Bu yeni özellik sayesinde, mesajlaşma uygulamasının kullanımı hem daha hızlı hem de daha verimli bir hale gelecektir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments