Google Chrome iOS: Kameranızla Arama Dönemi!

Google Chrome iOS: Kameranızla Arama Dönemi!

ABONE OL
21 Haziran 2023, 00:38:59

Google Chrome İOS’a Yeni Özellikler Getiriyor

Arama motoru devi Google, iOS’teki Chrome tarayıcısına getireceği özelliklerle kullanıcı deneyimini daha da iyileştirmeyi hedefliyor. Google Lens desteği ve geliştirilmiş çeviri özelliği ile kullanıcılar, sadece kamera kullanarak arama yapabilecekler.

Google Lens Desteği ile Kolay Arama

Google Lens desteği sayesinde Chrome kullanıcıları, bitkilerden giysilere kadar her türlü nesneyi kolaylıkla tarayabilecekler. Bu özelliğe erişmek için ayrı bir Google uygulaması kullanmanız gerekmekteydi, ancak Google şimdi bu özelliği Chrome tarayıcısına entegre edecek. Artık mevcut veya yeni fotoğrafları kullanarak iOS cihazınızdaki Chrome adres çubuğundaki Lens simgesinden arama yapabileceksiniz.

Chrome iOS sürümünde kameranızla arama yapmanızı sağlayacak yenilikler kapıda

Geliştirilmiş Çeviri Özelliği

Chrome iOS kullanıcıları artık bir sayfanın belirli bir bölümünü çevirebilecekler. Google, çeviri desteğini geliştirerek kullanıcıların bir metni seçip Google Çeviri seçeneğini kullanarak işlem yapmalarını sağlıyor. Bu özellik, birden fazla dilin karışık kullanıldığı sayfalarda oldukça kullanışlı bir çözüm sunmaktadır.

Takvim Girişi Desteği

Google Chrome iOS kullanıcıları, artık daha iyi bir takvim girişi desteğiyle karşılaşacaklar. Geliştirilen özellik sayesinde Google Takvim etkinliklerini Chrome içinde oluşturabileceksiniz. Bir web sitesi içindeki tarihleri basılı tutmak, etkinliği Google Takvim’e eklemek için bir seçenek sunarak zaman ve konum bilgileriyle otomatik olarak doldurulmasını sağlayacaktır.

Geliştirilmiş Harita Desteği

Google Chrome iOS, harita desteğini de geliştirmiştir. Artık bir adresi basılı tutarak Chrome içinde mini bir Google Haritalar görünümüne erişebilirsiniz. Bu özellik, adresi manuel olarak bir harita uygulamasına kopyalamanızı ve yapıştırmanızı gerektirmeyen, Google Haritalar’a bağlantı vermemiş siteler için oldukça kullanışlı olacaktır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal