Google Chrome şimdi URL yazım hatalarınızı gideriyor

Google Chrome şimdi URL yazım hatalarınızı gideriyor

ABONE OL
19 Mayıs 2023, 23:25:03

Google Chrome Yepyeni Bir Özellikle Geliyor! URL’deki Yazım Hatalarını Bulacak

Google Chrome’un yeni güncellemesi, yazım hatalarını tespit ederek, daha doğru bir kullanıcı deneyimi sunacak. Blog.Google’da yer alan son haberlere göre, tarayıcının gelecekteki sürümlerinde de kullanıcı dostu özellikler eklenmeye devam edecek.

Google Haritalar’da Tekelekli Sandalye Simgesi Eklendi

Google Haritalar’ın son güncellemesi, tüm kullanıcılara bir süredir beklenen bir simge getirdi. Bu simge, konumların tekerlekli sandalye ile erişilebilir olup olmadığını gösteriyor. Bu simge, daha önce Haritalar’ın “Erişilebilir Yerler” özelliğinde yer alıyordu. Ancak artık tüm kullanıcılar, konumların engellilere uygun olup olmadığını daha kolay takip edebilecek.

Google Chrome’da Canlı Altyazı Özelliği Geliyor

Google Chrome, görme engelli kullanıcılara yönelik çok önemli bir yenilik daha getiriyor: “Canlı Altyazı” özelliğine dair! Bu özellik, telefon görüşmelerinde yazılı bir yanıt oluşturmanızı ve bunu arayan kişiye sesli olarak okutmanızı sağlıyor. Bu özellik henüz sadece Google’ın son Pixel cihazlarına özgü. Ancak ilerleyen aylarda diğer Android cihazlara da ulaşması bekleniyor.

Google, her geçen gün kullanıcılarının ihtiyaçlarına daha hızlı bir şekilde cevap vermek için çalışmalarına devam ediyor. Her yeni güncellemeyle birlikte, kullanıcılar daha güvenli ve kullanıcı dostu bir deneyim yaşarken, engelli kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak özellikler de ekleniyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal