Google Haritalar Sürükleyici Görünüm Rotalara Geliyor

Google Haritalar Sürükleyici Görünüm Rotalara Geliyor

ABONE OL
14 Mayıs 2023, 05:37:10

Google Haritalar, kullanıcıların seyahat rotalarını daha kolay planlamalarını sağlayacak yeni bir özellik olan Sürükleyici Görünüm’ü (Immersive View) piyasaya sürdü. Bu yeni özellik, çarşamba günü Google I/O 2023’te duyuruldu ve şimdilik sadece bir yerin 3D görünümünü sunuyor. Ancak, önümüzdeki aylarda Amsterdam, Berlin, Dublin, Floransa, Las Vegas, Londra, Los Angeles, Miami, New York, Paris, San Francisco, San Jose, Seattle, Tokyo ve Venedik’te kullanılabilecek.

Sürükleyici Görünüm, Google Haritalar’ın VP ve GM’i Miriam Daniel tarafından yaz aylarında birkaç şehirde ve yıl sonuna kadar tüm 15 şehirde kullanılabileceğini açıklandı. Bu özellik, Apple’ın Flyover görünümüne benziyor ancak daha fazla detay sunuyor. Rota planlamasına dahil edilerek kullanılabilecek olan bu özellik sayesinde, kullanıcılar kuş bakışı bir görünüm elde edip önemli yapıları ve binaları daha iyi görselleştirebilecekler.

Sürükleyici Görünüm, hava durumu, trafik gibi bilgiler ekleyerek kullanıcılara daha iyi bir fikir edinme imkanı sunacak. Yol durumunu daha iyi anlamak için hatta trafik simülasyonlarını göstermenize bile izin verecek. Etkileyici olduğu kadar yararlı olan bu özellik, iOS ve Android’de sunulacak olup masaüstüne gelip gelmeyeceği henüz belli değil.

Google Haritalar’ın Sürükleyici Görünüm özelliği, seyahat rotalarınızı daha kolay planlamak için vazgeçilmez bir araç olacak. Yolculuklarınızı planlamadan önce, bu özelliği denemenizi öneririz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal