Google Home uygulamasının yeni yüzü dağıtımda

Google Home uygulamasının yeni yüzü dağıtımda

ABONE OL
13 Mayıs 2023, 21:34:21

Akıllı ev sistemleri gün geçtikçe daha yaygın hale geliyor ve Google da bu trendi yakalamak için Home uygulamasını yeniden tasarladı. Yeni tasarım bugün itibariyle iOS ve Android kullanıcıları için kullanıma sunuldu. Yeni uygulamada beş sekmeli bir görünüm kullanıcıları bekliyor: favoriler, cihazlar, hareketler, otomasyon ve ayarlar. Kullanıcılar sık kullandıkları cihazları, hareketleri ve otomasyonları favoriler sekmesine ekleyebilirler. Cihazlar sekmesi ise, bağlı cihazları odaya göre düzenlenmiş bir şekilde gösterir.

Hareketler sekmesi, termostat veya kamera gibi cihazlardaki değişiklikleri görmenizi sağlar. Ayrıca bildirimleri tek bir yerde toplayan bir gelen kutusuna sahiptir. Kameraların performansı da büyük ölçüde geliştirildi ve yeni uygulamada canlı yayınlar yüzde 38 daha hızlı, kliplere erişim ise yüzde 29 daha hızlıdır.

Otomasyon sekmesi birden çok cihazda çalışan rutinler oluşturmak için kullanılır. Rutin programlama veya anında etkinleştirme yapılabilecek olan bu sekme, varsayılan nokta işlevi görür. Ayarlar sekmesi ise, ihtiyaç duyulan her şeyi tek bir yerde toplar. Google tarafından yenilendiği belirtilen uygulama daha merkezi bir deneyim sunar ve eski deneyimi “parçalanmış” olarak nitelendirilir.

Google ayrıca iOS kullanıcılarına Matter desteği sağlıyor. Böylece iPhone üzerinden Matter uyumlu cihazları ayarlamak ve yönetmek mümkün hale geliyor. Bu özellik için telefonda iOS 16.5 sürümü yüklü olması gerekiyor. Home uygulaması birçok cihazda kullanılabilir ve hatta Wear OS için de bir uygulama mevcuttur.

Akıllı ev cihazlarının yaygınlaşarak insan yaşamındaki önemi artıyor. Bu yüzden Google Home gibi uygulamaların da kullanımı kolaylaştırılmaya ve geliştirilmeye devam ediyor. Yeni tasarımı ile Google Home, kullanıcıların akıllı evlerinde daha iyi ve pratik bir deneyim yaşamalarına olanak sağlıyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal