Google Kişiler doğum günlerini hatırlatacak

Google Kişiler doğum günlerini hatırlatacak

ABONE OL
15 Mayıs 2023, 11:56:27

Google Kişiler Android Uygulaması Artık Doğum Günlerini Hatırlatacak

Google, Kişiler Android uygulamasına yeni bir özellik ekledi. Artık uygulama, kullanıcılara rehberlerindeki kişilerin doğum günlerini hatırlatacak. Bu özellik Mart ayında işaret edilmişti. Ancak, şimdi tüm kullanıcılara dağıtımı gerçekleştirildi.

Kullanıcılar uygulamanın “Öne Çıkanlar” sekmesine girdiğinde, “Sizin İçin” bölümü altında “Doğum günleri ekle” yazısını görecekler. Bu kartta, “Kişilerinizi doğum günü takviminizde görmek ve burada ve Google hizmetlerinde faydalı ipuçları almak için doğum günlerini kaydedin” şeklinde bir açıklama yer alıyor.

“Doğum günleri ekle” yazısına tıklandığında, kullanıcılar hızlı, toplu tarih girişi için optimize edilmiş bir liste kullanıcı arayüzüne yönlendiriliyor. Doğum günü olmayan kişilerin yanında bir pasta simgesi görünüyor ve bu bilgiler ay, gün ve yıl arasında kaydırarak eklenebiliyor.

Bu özellik kullanıma sunulduğunda, tek bir kişiyi açmak ve yeni bir “Doğum günü bildirimi ekle” seçeneğinin yer aldığı menüye gitmek mümkün olacak. Google Kişiler Android uygulamasının yeni özelliği kademeli şekilde dağıtılacak. Eğer siz de Google Kişiler Android uygulamasını kullanıyorsanız, doğum günlerini hatırlama özelliğini test edebilirsiniz.

Google Kişiler Android uygulamasının doğum günü hatırlama özelliği, kullanıcıların takvimlerini düzenlemelerinde ve doğum günlerine özel olarak hazırlanmalarında büyük kolaylık sağlayacak. Eğer siz de yoğun bir takvim kullanıcısıysanız, bu özellik size çok faydalı gelebilir. Google’ın bu hareketi, kullanıcılarına daha iyi bir hizmet sunmak için yaptığı çalışmaların sadece bir örneği.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal