Google Meet Resim içinde Resim modu yenileniyor

Google Meet Resim içinde Resim modu yenileniyor

ABONE OL
08 Haziran 2023, 21:37:12

Google Meet, video konferans yazılımı için bir güncelleme daha yayımladı. Bu güncelleme, uygulamanın Resim içinde Resim modunu daha işlevsel bir hâle getiriyor. Artık kullanıcılar bu özellik sayesinde Meet üzerindeki kilit kontrol yeteneklerini kaybetmeden başka pencerelerde çalışmaya devam edebilecekler. Bu özelliğin Chrome üzerinden kullanımı aktif olacak ve tüm kullanıcıların iki hafta içinde bu imkandan yararlanabilmesi planlanıyor.

Mevcut Resim içinde Resim desteği, Meet’te sadece toplantıyı terk etmeye, kamera ve mikrofonu açmaya ya da kapatmaya izin veriyor. Pencere ölçeklendirme seçenekleri de bir hayli sınırlı. Ancak yeni özelliklerle birlikte kullanıcılar söz isteyebilecek, yazılı sohbete katılabilecek, alt yazıları katabilecek veya açabilecekler. Buna ek olarak, pencere ölçeklendirmesi için de daha iyi bir destek sunulacak.

Google, bu özelliğin bir taraftan e-posta taslağı hazırlarken diğer taraftan da iş arkadaşlarıyla konuşmayı sağlayacağını örnek olarak gösteriyor. Toplantı ekranındaki üç nokta ikonuna tıklatarak, kullanıcılar Resim içinde Resim moduna erişebilecekler.

Google Meet’in bu güncellemesi, kullanıcıların daha verimli bir şekilde çalışmalarına imkan sağlayacak. Resim içinde Resim özelliği sayesinde kullanıcılar, toplantılarını takip ederken aynı anda başka işlerle de ilgilenebilecekler. Bu özellik, özellikle uzaktan çalışanların ve online toplantılar sırasında birden fazla iş yapanların işlerini daha kolay hale getirecek.

Sonuç olarak, Google Meet’in Resim içinde Resim özelliğinin geliştirilmesi ile kullanıcılar, daha esnek bir çalışma ortamına kavuşacaklar. Bu özellik, toplantılar sırasında üretkenliği artırmak isteyen herkese faydalı olacak.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal