Google Pixel 7A için kendi kendine onarım artık daha kolay

Google Pixel 7A için kendi kendine onarım artık daha kolay

ABONE OL
17 Ağustos 2023, 14:26:54

Pixel 7A için Resmi Yedek Parçalar iFixit Mağazasında Bulunabilir

Google’ın en son akıllı telefonu olan Pixel 7A, kendi kendine onarım (DIY) konusunda popüler olan iFixit web sitesinde resmi yedek parçalara sahip. Bu hamle, telefon üreticileri tarafından başlatılan son trendi takip ederek orijinal üretici bileşenlerine erişilebilirliği artırmayı amaçlamaktadır. Pixel 7A, iyi yapısı, harika kamerası ve gelişmiş 90Hz OLED ekranı sayesinde birçok kullanıcı tarafından en iyi orta seviye Android telefon olarak değerlendiriliyor. Bu nedenle, iFixit’in Pixel 7A için resmi yedek parçalar sunması oldukça dikkat çekici bir gelişmedir.

iFixit Mağazasında Satılan Pixel 7A Onarım Parçaları

iFixit mağazasında satışa sunulan Pixel 7A yedek parçaları arasında yedek dijital ekran, arka plastik kapak, arka kamera modülleri, çeşitli yapışkan filmler, yeni bir pil ve daha fazlası bulunmaktadır. Birçok yedek parça, üretici kusurlarına karşı ömür boyu garanti ile birlikte gelmektedir. Ancak, pil ve çeşitli yapışkan şeritler gibi bazı parçalar bu garanti kapsamı dışındadır. Maalesef iFixit, telefonun büyük iç bileşenleri olan mantık kartı veya depolama gibi parçaları stokta bulundurmamaktadır. Bu nedenle, bu tür bir sorunla karşılaşmanız durumunda iFixit üzerinden tamir şansınız olmayabilir.

Pixel 7A’nın Onarılabilirliği

Pixel 7A’yı kendi başınıza tamir etmek, modelinize bağlı olarak korkutucu olabilir, ancak aynı zamanda eğitici ve eğlenceli bir DIY meydan okuması olabilir. iFixit, yayınladığı rehberlerle en popüler telefonlara onarılabilirlik puanları vermektedir. Ne yazık ki, iFixit henüz Pixel 7A için bu değerlendirmeyi yapmamıştır. Ancak, PBKreviews YouTube kanalı, Pixel 7A’nın onarılabilirliğini 10 üzerinden 7,5 olarak puanlamıştır.

Sonuç olarak, iFixit’in Pixel 7A için resmi yedek parçalar sunması, telefonun kullanıcılarına kendi cihazlarını tamir etme imkanı sağlamaktadır. Bu, telefonun ömrünü uzatma ve maliyetli tamirlerden kaçınma konusunda kullanıcılara büyük bir avantaj sağlamaktadır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal