Google Pixel 8, Pixel 7’den daha pahalı olacak

Google Pixel 8, Pixel 7’den daha pahalı olacak

ABONE OL
10 Temmuz 2023, 19:35:05

Google Pixel 8 ve Pixel 8 Pro, sonbaharda piyasaya sürülecek. Bu seriyle ilgili sızıntılar sürekli olarak ortaya çıkıyor. En son sızıntıya göre, Pixel 8’in seleflerine göre daha yüksek bir fiyatla satılacağı belirtiliyor.

Önceki modeller olan Pixel 6 ve Pixel 7, 600 dolara satışa sunulmuştu. Pixel 6 Pro ve 7 Pro’nun fiyatı ise 900 dolardı. Buradan da anlaşılacağı üzere, Pixel 7a’nın Pixel 6a’dan daha yüksek bir fiyatla satılacağı ortaya çıkmıştı. Bu da Pixel 8 ve 8 Pro için aynı fiyat etiketlerini beklememizi engelliyor.

Ünlü sızıntıcılardan Yogesh Brar’ın açıklamalarına göre, Pixel 8’in fiyat etiketinde 650 veya 700 dolar yazacak. Bu da kullanıcıların 50 ila 100 dolar daha fazla ödemeleri gerekebileceği anlamına geliyor. Elbette bu fiyat, 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip versiyon için geçerli olacak.

Pixel 8’de 120 Hz bir ekran bulunması bekleniyor. Bu ekranın bir önceki model olan Pixel 7’ye kıyasla biraz daha büyük olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca telefonun optik bir parmak izi tarayıcısı yerine ultrasonik bir parmak izi tarayıcısına sahip olacağı da söyleniyor. 4485 mAh kapasiteli bir pilin varlığı da doğrulananlar arasında. Bu pil aynı zamanda 24W kablolu şarj ve 12W kablosuz şarj desteğine sahip olacak.

Peki ya Google Pixel 8 Pro’nun fiyatı? Şu an için bu konuda bir bilgi bulunmamaktadır. Daha önce Pro modeller ve standart modeller arasında 300 dolarlık bir fiyat farkı olduğu bilinmektedir. Ancak, Pixel 8 serisinde bu farkın devam edip etmeyeceği henüz net değil.

Google Pixel 8 serisinin resmi olarak ekim ayının başlarında tanıtılması bekleniyor. Kullanıcılar, serinin yeni özellikleri ve performansıyla heyecanla bekliyor. Pixel 8 ve 8 Pro’nun seleflerine göre ne kadar gelişme göstereceğini önümüzdeki aylarda göreceğiz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments