Google Pixel 8, WPC sertifikasıyla gözüktü

Google Pixel 8, WPC sertifikasıyla gözüktü

ABONE OL
02 Haziran 2023, 13:31:14

Google Pixel 8 Onay Aldı: Kablosuz Şarj Özelliğiyle Geliyor!

Google Pixel 8, Kablosuz Güç Konsorsiyumu’ndan (WPC) onay aldı ve cihazın hızlı şarj etme yeteneklerinin mevcut olduğunu gösterdi. Pixel 8, resmi lansmanında GKWS6 model numarasıyla piyasaya sürülecek.

Kablosuz şarj özelliği için WPC sertifikasyonu, Pixel 8’in Qi2 kablosuz şarj standardını değil, eski Qi kablosuz şarjı destekleyeceğini doğruladı. Pixel 8, ayrıca Pixel 7 gibi 12W kablosuz şarjı destekleyecek.

En son raporlar, Pixel 8’in 6.16 inçlik bir OLED panele sahip olacağını ve 2268 x 1080 pikselli Full HD+ çözünürlük sunacağını gösteriyor. Pixel 8 Pro’nun ise 6.7 inçlik kavisli kenarlara sahip OLED panel bir ekrana sahip olması bekleniyor.

Pixel 8 ikilisi, Tensor G3 çipi tarafından güçlendirilecek ve Pixel 8 Pro’nun, 1/1.12 inç sensör boyutuna ve 50 megapiksel çözünürlüğüne sahip bir Samsung GN2 kamerası olacağı söyleniyor.

Google, yakın zamanda Pixel Watch 2 için de bir lansman etkinliği düzenleyecek ve bu cihazın Snapdragon W5 nesil çipine sahip olması bekleniyor. Bu, daha uzun pil ömrü ve artan performans sağlayacak.

Google Pixel 8 serisi, kablosuz şarj özelliği ile gelecek ve özellikle donanım özellikleri ile dikkat çekecek. Her ne kadar eski kablosuz şarj standardı desteklense de hala bu cihazın, rekabetin üstesinden gelebileceği konusunda hiçbir şüphe yoktur.

Title 1: Google Pixel 8 Onay Aldı: Kablosuz Şarj Özelliğiyle Geliyor!
Title 2: Google Pixel 8 Serisi Lansmanında Pixel Watch 2 de Bekleniyor!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments