Google Pixel Fold, katlanabilir telefonlar dünyasında devrim yaratmaya geliyor

Google Pixel Fold, katlanabilir telefonlar dünyasında devrim yaratmaya geliyor

ABONE OL
05 Mayıs 2023, 00:54:25

Google, katlanabilir telefon devrimine Pixel Fold adlı cihazı ile katılıyor. Şirket, Pixel Fold’u önümüzdeki hafta düzenlenecek Google I/O 2023 etkinliğinde tanıtacak. Pixel Fold, Samsung’un Galaxy Z Fold serisi gibi açılan ve tam boy dış ekrana sahip bir telefon olarak tasarlandı. Cihazın özellikleri hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı, ancak CNBC’nin bir haberine göre, telefon 5,8 inçlik bir cihaz iken 7,6 inçlik bir tablete dönüşebiliyor. Google, Tensor G2 işlemcisini ve 248 gram ağırlığıyla birlikte “katlanabilirler arasında en dayanıklı menteşeye” sahip olacağını belirtiyor. Fiyat etiketi 1.700 doların üzerinde olacak cihazın Türkiye satış fiyatı 45.000 TL’den başlayacak.

Google’un Pixel Fold’u tanıtması, üreticilerin katlanabilir telefonların önemini ve her geçen gün artan talebini gösteriyor. Geçen yıl, üçüncü şahıs üreticilerin katlanabilir telefonlar piyasaya sürdüğü sırada, Google’ın da benzer bir cihaz çıkarması bekleniyordu. Ancak Pixel Fold, 2022’de gerçekleştirilen I/O etkinliğinde yer almamıştı. O zamandan beri cihazın lansmanıyla ilgili söylentiler oldu ve nihayet gerçekleşiyor.

Pixel Fold’un lansmanı, Android geliştiricilerine katlanabilir cihaz ve daha büyük ekranlar için uygulamalar geliştirmeyi öğretmeye odaklanan Google’ın stratejisine uyuyor. Yakın zamanda piyasaya sürülecek bu cihazla birlikte, Google’ın yeni Pixel Tablet’i de gün yüzüne çıkacak.

Pixel Fold hakkında daha fazla bilgi almak isteyen kullanıcılar, Google Store’da yer alan bir sayfadan kayıt olabilirler. Cihazın 10 Mayıs 2023’te resmi olarak duyurulması bekleniyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal