Google Play Store geliştiricilere çeşitli AI araçları sunuyor

Google Play Store geliştiricilere çeşitli AI araçları sunuyor

ABONE OL
13 Mayıs 2023, 17:31:39

Google, uygulama geliştiricilerine yardımcı olmak için yapay zeka özelliklerini güncellediğini açıkladı. Google’ın bu yeniliği, Play Store uygulama mağazası için olan bir şey değil, aynı zamanda uygulama incelemelerini özetlemek için kullanılacak bir diğer yapay zeka özelliğine sahip. Google, geliştiricilerin listelerini kolayca oluşturabilmesi için tasarlanan en son üretken yapay zeka aracı olan bu özelliği, deneysel bir özellik olarak nitelendiriyor.

Bu özellik kullanıldığında, hedef kitle ve ana tema gibi bazı istemler girilerek bir liste oluşturulabilir. Bu listenin üzerinde düzenlemeler yapılarak, tercih edilen tasarım elde edilebilir. Ancak Google, bu aracı insan metin yazarları ve editörlerle birlikte kullanılmasını önerir. Bu özellik dahilinde düşük kaliteli metinler de oluşabilir, bu nedenle uygun şekilde kullanılmalıdır.

Google’ın üretken yapay zeka özellikleri arasında uygulama incelemeleriyle birlikte kullanılacak bir özellik daha bulunur. Bu özellik, İngilizce dilinde başladı ancak bu yılın sonuna doğru dil seçenekleri de genişletilecek. Google, Play Store geliştiricilerine yardımcı olmak için birçok özellik sunuyor. Bu özellikleri arasında Google Translate destekli 10 farklı dilde listeleme, kullanıcılara göre farklı içerikler gösteren listeler tasarlama sürecini basitleştiren bir özellik ve Play Store uygulamalarını sergilemek için yeni yüzeyler yer alıyor. Bu özellikler, geliştiricilerin uygulamalarının çevrimiçi görünürlüğünü artırmalarına yardımcı olabilir ve uygulama pazarındaki rekabeti kolaylaştırabilir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal