Google Search Labs ile AI ürünleri test edilecek

Google Search Labs ile AI ürünleri test edilecek

ABONE OL
14 Mayıs 2023, 01:35:31

Google Search Labs: Yapay Zekâ Tabanlı Yeni Ürün ve Servisler

Google, yapay zeka tabanlı ürün ve servislerine bir yenisini daha ekledi. Google Search Labs adını verdiği platform üzerinden üretken deneyimi ara, kod ipuçları ve tablolara ekle gibi özellikler test edilmekte. Üretken deneyimi ara, yapay zekâ desteğiyle kullanıcıların Google Arama motorunda hızlı bir şekilde bilgi edinmelerini sağlar. Kullanıcılar, arama sonuçlarındaki doğal işaretçiler ve takip etme yolları ile konunun ana fikrine ulaşabilirler.

Kod ipuçları özelliği, Java, Go, Python, Javascript, C++, Kotlin, shell, Docker ve Git gibi programlama dilleri hakkındaki bilgi ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur. Bu özellik, geniş dil modellerini kullanarak daha hızlı ve daha akıllı kod yazmak için püf noktalarını sunar.

Tablolara ekle özelliği sayesinde ise arama sonuçları doğrudan elektronik tablolara eklenebilir. Bu özellik, kullanıcıların tatil planını yaparken arama sonuçları üzerinden belgeye doğrudan bağlantı yerleştirmesine olanak tanır.

Google Search Labs, yalnızca üç ürünü test etmektedir. Ancak, bu yeni platform, Google’ın tüm ürünlerini geliştirme potansiyeli taşımaktadır. Arama motoru, Google’ın ana fonksiyonu ve birinci gelir kalemi olduğu için yapay zeka teknolojisinin arama deneyimiyle nasıl birleştirildiğini görmek oldukça önemlidir.

Google, yapay zekâ algoritması Bard’ı duyurarak, Microsoft’un Bing’de ChatGPT desteğiyle gerçekleştirdiği değişime hazırlıksız yakalandığını söylemek yanlış olmayacaktır. Arama jantı, internet devinin yapay zekâ tabanlı yeni ürün ve servislerini deneme imkanı sunarak bu alandaki eksikliğini kapatmaya çalışmaktadır. Google Search Labs, kullanıcılarının hızlı ve verimli bir arama deneyimi yaşamasına yardımcı olmayı hedeflemektedir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal