Google Wallet, bilet paylaşma özelliği getiriyor

Google Wallet, bilet paylaşma özelliği getiriyor

ABONE OL
08 Temmuz 2023, 12:58:19

Yepyeni bir özellik olan bilet paylaşma işlevi, Google Wallet’a ekleniyor. Google Pay’in devamı niteliğinde olan Google Wallet, bu yeni özelleştirme ile kullanıcılara daha geniş bir paylaşım imkanı sunuyor. Bu özellik, temmuz ayı özellikler listesinde “Google Wallet’da sahip olduklarınızı paylaşma yolu ekleniyor” şeklinde belirtilmiş, ancak daha sonra listeden kaldırılmıştır. Bu konuda daha fazla bilgiye Google Wallet destek sayfasından erişilebilir.

Google Wallet kullanıcıları artık diğer Google Wallet kullanıcılarıyla “birtakım geçişleri” paylaşabilecekler. Bu özelleştirmenin detaylarını paylaşan Google sözcüsü Leismer Schulten, “Wallet kullanıcılarının belirli geçişleri paylaşmasına izin verecek bir özellik üzerinde çalışıyoruz” demiştir. Bu özellik sayesinde etkinlik biletleri ve uçak biletleri gibi geçişlerin paylaşılması mümkün olabilecektir. Ancak, paylaşım özelliğinin kullanılabilmesi, geçişleri Google Wallet aracılığıyla sunan firmalara bağlıdır.

Google Wallet, paylaşılabilir biletlerle işleri kolaylaştıracaktır. Yeni Google Play sistem güncellemeleri temmuz ayında yayınlanacak ve hangi biletlerin paylaşılabileceği, üzerlerinde görünecek bir Google “Paylaş” simgesi ile belirlenebilecektir. Ancak bir kez bir bağlantı paylaşıldıktan sonra geri alınamayacağı ve alıcının bileti istediği kişiye yönlendirebileceği konusunda uyarılar bulunmaktadır.

Google, son zamanlarda Wallet uygulamasına bir dizi başka özellik eklemiştir. Özellikle ABD Maryland’de kimlik kartı ve sürücü belgeleri için destek ve geçişleri fotoğraf çekerek yükleme yeteneği gibi özellikler kullanıcıların işlerini kolaylaştırmaktadır. Ancak, bilet paylaşma özelliğinin sunulması biraz gecikmiş görünmektedir. Apple Wallet, yıllardır bilet paylaşımını desteklemekte olup Google bu alanda biraz geç kalmıştır. Bununla birlikte, artık biletlerinizi ve etkinlik geçişlerinizi Google Wallet aracılığıyla kolaylıkla paylaşabilirsiniz.

Bu yeni özellikle birlikte Google Wallet kullanıcıları daha fazla paylaşım imkanına sahip olacak ve biletlerin paylaşımı daha kolay bir hale gelecektir. Etkinliklere ve seyahatlere düzenleme yapan kişiler için hayat biraz daha kolaylaşacak. Artık Google Wallet üzerinden bilet paylaşabilecek ve bu özelliği kullanarak etkinliklere daha kolay erişim sağlayabileceksiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments