Google’dan Yeni AI Not Defteri: Project Tailwind

Google’dan Yeni AI Not Defteri: Project Tailwind

ABONE OL
12 Mayıs 2023, 00:56:48

Google, Sundar Pichai liderliğindeki I/O açık hava konferansında yapay zeka (AI) teknolojilerinde birçok projeyi duyurdu. Bu projelerden bir tanesi olan Project Tailwind, henüz prototip aşamasında. Projeyi bir öğrenci aracı olarak tanımlayan Google, aslında herkes için fayda sağlayabilecek potansiyele sahip bir not defteri olduğunu iddia ediyor. Kullanıcıların, belirli bir konuda detaylı bir araştırma yapmasına yardımcı olacak bir tür özelleştirilmiş eğitmen veya yazma yardımcısı olarak kullanabileceği bu AI not defteri dokümanları besleyerek kişiselleştirilmiş bir AI modeli oluşturuyor. Google Drive dosyaları, verilen bilgilere göre AI not defterinde özelleştiriliyor. Yeni PaLM 2 API’sini kullanan Prototip, Google tarafından üniversitelerde test ediliyor.

Proje Tailwind, yazarlık, analistlik yapan ya da bir dava üzerinden geçen avukatlar gibi pek çok farklı meslek dalında faaliyet gösteren kişiler için faydalı olabilecek bir uygulama olduğunu belirtiyor. AI not defteri, kullanıcıların okuduğu metin ve notlar temelinde bilgi sentezlemesine yardımcı oluyor. Not alma uygulaması Notion, bu fikri zaten benimsemiş durumda ve açık kaynaklı AI sahnesi de, Google Drive’ın içeriğine ince ayar yaparak dil modellerini geliştiren geliştiricilerle dolu durumda bulunuyor.

Ancak, Project Tailwind’in hesaplama talepleri nedeniyle maliyetli olabileceği ve sistemlerin bilgi uydurma konusunda kötü bir üne sahip olabileceği gibi bazı potansiyel zorlukları da bulunmaktadır.

Yine de, bu proje araştırmaya ve daha da geliştirilmeye değer görünüyor. Google, yeni AI Labs programının bir parçası olarak Project Tailwind’i test etmek için kaydolabileceğinizi söylüyor. Bu inovatif ve kişiselleştirilmiş yapay zeka çözümü, geleceğin not alma ve öğrenme süreçlerinde kullanılabilecek bir potansiyele sahip. Bu nedenle, kullanıcılar, bu AI not defterini deneyerek ve geri bildirimlerde bulunarak projenin daha da geliştirilmesine katkıda bulunabilir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal