Görsellik ve erişim kolaylığıyla öne çıkıyor

Görsellik ve erişim kolaylığıyla öne çıkıyor

ABONE OL
03 Mayıs 2023, 04:21:13

Microsoft, Xbox kullanıcıları için yepyeni bir deneyim sunmak için Xbox Home arayüzünü yeniledi. Geçtiğimiz ay yeniden düzenleme kararı alan yazılım devi, kutucuk boyutlarını küçülttü ve uygulama ve oyunların kutucuklarını daha aşağıya taşıyarak arka plana daha fazla yer verdi. Böylece, kullanıcılar oyun veya uygulama kutucuklarının üzerine gelerek yeni duyarlı oyun görsellerini görebilirler. Kullanıcı dostu yüzen bir arayüz özelliği, oyun kütüphanesi, Microsoft Store, Xbox Game Pass, arama ve ayarlar gibi önemli bölümlere hızlı erişim sağlar.

Microsoft, yeni arayüzünü Alpha Skip-Ahead ve Alpha Xbox Insider test halkalarıyla bu hafta test ediyor ve önümüzdeki aylarda Xbox konsollarına sunulması bekleniyor. Xbox deneyimleri için kıdemli ürün yönetimi lideri Ivy Krislov, “Yüzlerce seçenek tasarladık, prototiplerle geliştirip, araştırma laboratuvarlarımızda kullanıcı testleri yaparak sizin seveceğinizi umduğumuz bir tasarıma ulaştık,” diyor.

Yeni Xbox Home arayüzü, arka plana daha fazla yer açarak kullanıcılar için daha keyifli bir deneyim sunar. Ubisoft, Bethesda ve EA gibi lider oyun geliştiricilerinin oyunlarının reklamlarını ve duyurularını kutucuklarda kullanıcıların arka planına paylaşan Xbox, bu yenilikle birlikte özelleştirilmiş bir deneyim sunuyor.

Yeni Xbox Home arayüzü, kullanıcıların oyunlarını daha hızlı ve kolay bir şekilde bulmalarına yardımcı olacak. Yukarıda bahsedilen yüzen arayüz özelliği, tüm oyun kütüphanenize hızlı ve kolay bir şekilde erişim sağlar.

Bu yenilik, Xbox kullanıcıları için büyük bir gelişme olarak gözüküyor. Microsoft, deneyim, erişilebilirlik, işlevsellik ve topluluğun ihtiyaçlarına göre tasarım yaparak kullanıcıların beğenisini kazanmayı hedefliyor. Xbox, yenilikçi arayüzü sayesinde yine bir adım önde olmayı başardı.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments