GTA 6’nın çıkışı için Take-Two’dan ipucu geldi

GTA 6’nın çıkışı için Take-Two’dan ipucu geldi

ABONE OL
18 Mayıs 2023, 19:03:20

Grand Theft Auto serisi, oyuncuların son yıllarda en çok ilgi gösterdikleri oyunlardan biridir. Rockstar Games’in çatı şirketi Take-Two Interactive’in yıllık finans raporuna göre, 2025 mali yılı içinde çıkarmayı hedefledikleri oyunlardan net 8 milyar dolar gelir elde etmeyi planlamaktadırlar. Bu hedeflerin en büyük kaynağı olan GTA serisinin kast edildiğini anlamak zor değil. Bu da oyuncuların yeni bir GTA oyunu çıkacağı beklentilerini arttırıyor.

IGN’in haberine göre, Take-Two Interactive geçtiğimiz yıl 5.3 milyar dolar net gelir elde etti. Bu gelirler arasında Zynga’nın satın alınması önemli bir rol oynamıştır. Şirketin hedeflediği 8 milyar dolarlık gelir için büyük bir satın alma gerçekleştirmek ya da “hit” bir oyun çıkarmak gerekiyor. Mevcut tabloda yeni bir GTA oyununun, şirketin hedeflediği gelirleri yakalamasına yardımcı olacağı düşünülüyor.

Take-Two Interactive’nun finans raporunda şu ifadeler yer alıyor: “Geleceğe baktığımızda 2025 mali yılını şirket olarak merakla bekliyoruz. Son birkaç yıldır, şirketimizi daha da büyük başarı seviyelerine taşıyacağına inandığımız inanılmaz derecede sağlam bir proje dizisi yayınlamak için işimizi hazırlıyoruz. 2025 mali yılında, şirkete 8 milyar dolar net ürün ve servis satışı geliri getireceğine inandığımız çığır açıcı birkaç oyunu piyasaya sürmeyi planlıyoruz. 2026 mali yılında ve sonrasında da bu ivmeyi sürdürmeyi hedefliyoruz.”

GTA 6’nın çıkış tarihi konusunda şirketten resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, Take-Two Interactive’nun finans raporunda bahsedilen 2025 mali yılı içinde oyunun piyasaya sürüleceği beklentileri arttırmaktadır. Oyunla ilgili sızıntıların başlamasıyla birlikte, GTA hayranları yeni oyunun bir an önce piyasaya sürülmesini bekliyor.
Bu beklentilere göre, GTA 6’nın çıkış tarihi 2025’in ilk üç ayına sarkabilir. Ancak ne zaman çıkacağı hakkındaki net bir bilgi henüz paylaşılmadı. Bu durumda, oyuncular yeni bir GTA oyunu için heyecanla beklemeye devam edeceklerdir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal