Güneş Yakartepe kimdir? kaç yaşında, nereli?

Güneş Yakartepe kimdir? kaç yaşında, nereli?

ABONE OL
26 Nisan 2023, 23:41:19

Güneş Yakartepe, Türk bir oyuncu ve sunucudur. Kendisi 1989 yılında İstanbul’da doğmuştur ve şu an 32 yaşındadır. Yakartepe, televizyon ekranlarında birçok dizi ve programda yer almıştır. Kendisi aynı zamanda sosyal medyada da aktiftir ve takipçi sayısı giderek artmaktadır. Güneş Yakartepe, Türk televizyon ve medya sektöründe yükselen bir isim olarak dikkat çekmektedir.

Technodoc.com.tr’da, piyanist Güneş Yakartepe hakkında öğrenmek istediğiniz her şeyi anlatan bir biyografi yazısı paylaşıyoruz. Güneş Yakartepe kimdir? Güneş Yakartepe kaç yaşında? Güneş Yakartepe’nin memleketi neresidir? Güneş Yakartepe’nin evi nerededir? Güneş Yakartepe Instagram hesabı nedir? Tüm bu soruların cevabı, biyografisi.com.tr’daki detaylı yazımızda sizleri bekliyor.

Güneş Yakartepe’nin Hayatı

Güneş Yakartepe, 1997 yılında İstanbul’da doğmuştur. Müziğe 9 yaşında başlayan Yakartepe, birçok enstrümanı hobi amaçlı çalmaktadır. İlkokul yıllarını İncirli Ahmet Hamdi Tanpınar İlköğretim Okulu’nda okuyarak geçirmiş olan Yakartepe, gitar öğretmeninin müzikal duyarlılığını fark etmesiyle piyano ve klarnet sınavlarını başararak Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na giriş yapmıştır. Devlet Konservatuarı’nda Yrd. Doç. Perim Hamidoğlu ve Prof. Burcu Aktas Urgun gibi önemli öğretmenlerle çalışma fırsatı bulmuştur. Ayrıca, Prof. Tamara Poddubnaya, Doç. Dr. Ferit Adigüzelzade ve Philippe Raskin’in masterclasslarına da katılmıştır.

Öğrenim hayatı boyunca, piyano çalışmalarını Öğr. Gör. Mehru Ensari, Doç. Kandemir Basmacıoğlu ve Prof. Devlet Devrim Öztaş ile sürdüren Yakartepe; İstanbul Teknik Üniversitesi, Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Kompozisyon Bölümü’ne gitmeyi tercih etmiştir. Lisans dönemi boyunca, İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’nda klasik müzik ve Türk müziği konularında eğitim almıştır. Ayrıca, birçok yerde piyano resitali başarıyla gerçekleştirmiştir. Yakartepe halen İTÜ Lisansüstü Eğitim Merkezi’nde “Müzik Teorisi ve Kompozisyon” yüksek lisans öğrencisidir.

Güneş Yakartepe’nin elde ettiği başarılar arasında; 2013 yılında MSGSÜ Genç Orkestra eşliğinde Beşiktaş Fulya Sanat Merkezi ve Yunus Emre Kültür Merkezi’nde konçerto çalması, 2014 yılında Pera Uluslararası Piyano Yarışması’nda “En İyi Türk Bestecisi Yorumcusu” ödülünü kazanması, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı “Yarı Zamanlı Klarinet Eğitimi” programını tamamlayarak Sertifika alması, Kanun, Kemençe, Ney, Piyano ve Soprano için yazdığı “Desem ki” eserinin Mayıs 2019’da Yunanistan Selanik Devlet Konservatuvarı Müzik Festivali’nde seslendirilmesi gibi birçok ödül ve etkinlik bulunmaktadır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal